Polska

Rektor WUM: Nie ustąpię ze stanowiska

Odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska – oświadczył wieczorem rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong.

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong fot. Twitter ufka2
W oświadczeniu przesłanym mediom prof. Gaciong oświadczył, że nie ustąpi z zajmowanego stanowiska. „Minister zdrowia Adam Niedzielski w swoim wystąpieniu uznał, że powinienem złożyć dymisję, co w jego mniemaniu byłoby dowodem »umiejętności pokazania odwagi cywilnej«. W poczuciu odpowiedzialności za reformę uczelni i dając świadectwo odwagi cywilnej, odmawiam spełnienia oczekiwań ministra zdrowia, który jako swój cel przyjął odsunięcie mnie ze stanowiska” – czytamy w oświadczeniu rektora WUM.

Minister Niedzielski na wczorajszej konferencji prasowej, podsumowując wnioski z kontroli NFZ w sprawie nieprawidłowości przy szczepieniach w WUM, stwierdził m.in., że nie widzi możliwości współpracy z władzami uczelni. „Moim oczekiwaniem jest dymisja rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego” – oświadczył.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

MC: Ustatkuj się w te wakacje

Redakcja

Waszczykowski o ustawie 447: „To nie jest polskie prawo, nie dotyczy nas”

Redakcja

MSWiA: Polska wprowadza ograniczenia przy przekraczaniu granicy

Redakcja

MIiR: Dofinansowanie terminala LNG w Świnoujściu z Programu Infrastruktura i Środowisko

Redakcja

KGP o akcji „Znicz”: 19 ofiar wypadków

Redakcja

Ekologiczny transport wyznacznikiem bogactwa społeczeństwa

Redakcja
Gazeta Jutro