Świat

Premier Włoch: 550 tys. osób zaszczepionych, jesteśmy pierwsi w UE

Premier Włoch Giuseppe Conte ogłosił w sobotę, że w kraju zaszczepiono dotąd przeciwko koronawirusowi około 550 tysięcy osób. Tym samym, dodał, Włochy są na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby podanych szczepionek.

Giuseppe Conte – fot. Twitter Bettydeak
Szef rządu napisał w mediach społecznościowych: „Dzisiaj z około 550 tysiącami wykonanych szczepionek jesteśmy pierwszym krajem w Unii Europejskiej”. Podkreślił, że za Włochami są Niemcy z około 500 tys. osób zaszczepionych. „To doskonały rezultat, który dodaje nam otuchy i który powinien zachęcać nas do tego, by dalej podążać tą drogą i stanąć na wysokości wyzwania, jakie również w najbliższych miesiącach będzie trudne” – dodał premier.

Zaznaczył, że kraj przechodzi bardzo trudny okres, czym – jak dodał- „wyczerpany jest cały naród”. Pandemia – napisał Conte – „wystawia na ciężką próbę naszą gospodarkę, naszą kondycję społeczną, a nawet psychologiczną”. „W tym momencie musimy skoncentrować się z najwyższą uwagą na planie szczepień” – oświadczył włoski premier.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Pokłady magmy przyczyna wstrząsów?

M Lebiest

ACTA 2 przepchnięte! PE przegłosował cenzurę internetu!

Redakcja

Naukowcy ostrzegają: to realne zagrożenie dla światowych zapasów wody i żywności

Redakcja

Francja: Nasilenie profanacji chrześcijańskich miejsc kultu

Redakcja

„Uderzymy piorunem”: władze Iranu oskarżyły Izrael o zabicie fizyka jądrowego i zapowiedziały zemstę

Redakcja

Trump obiecuje, że będzie dalej toczył batalię

Redakcja
Gazeta Jutro