Kultura

MuFo zaprasza na feryjne warsztaty on-line

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza dzieci do udziału w feryjnych zajęciach on-line. Na najmłodszych czekają warsztaty tworzenia albumu fotograficznego oraz pudełka na fotografie.

fot. Muzeum Fotografii w Krakowie / materiały prasowe

Warsztaty tworzenia albumu fotograficznego

środa, 13 stycznia, godz. 10.30

Współcześnie robimy setki zdjęć. Pstryk, pstryk telefonem i już mamy gotową fotografię. Jeszcze kilka lat temu zrobienie zdjęcia nie było takie proste, a gotowe fotografie przechowywaliśmy w albumach. Te ostatnie potrafią być różnorodne: kolorowe, minimalistyczne, bogato zdobione, ale nie ważne jakby one wyglądały przeglądanie zdjęć w albumie to niesamowita frajda i przyjemność. Czy w domu możemy przygotować taki album? Czego potrzebujemy do jego wykonania? W trakcie naszych zajęć wspólnie przygotujemy piękne albumy, które będą mogły nam posłużyć do przechowywania naszych fotografii.

Prowadzenie: Marcin Krotla – historyk sztuki, edukator muzealny i antydyskryminacyjny. W wolnym czasie spaceruje po Krakowie i robi zdjęcia kamienic. W dzieciństwie ferie zimowe spędzał, zjeżdżając na sankach całymi dniami.

Warsztaty tworzenia pudełka na fotografie

piątek, 15 stycznia, godz. 10.30

W naszych domach znajdują się różne pamiątki: czasem są to kamyczki przywiezione z podróży, zasuszone liście schowane pomiędzy kartkami książek, ale też pocztówki z podróży, czy fotografie przedstawiające naszych bliskich i przodków. Fotografia kojarzy nam się z pamięcią. Jest obrazem, który przywołuje wspomnienia, słowa, ale także pozwala lepiej zrozumieć, kim jesteśmy. Czy wiecie, że żeby cieszyć się tymi pamiątkami jak najdłużej należy o nie dbać? Czego potrzebują zdjęcia, a czego nie lubią? Zapraszamy na warsztatowe spotkanie online dla małych i trochę większych, które przybliży nam w jaki sposób dbać o nasze domowe archiwa, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Prowadzenie: Aleksandra Wabik – komparatystka, jej ulubionym zajęciem jest przyglądanie się szczegółom oraz fotografia makro. Jako dziecko najbardziej lubiła jeździć na łyżwach i zjeżdżać z górki na worku pełnym słomy.

Ważne informacje:

 • Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7–12 lat (organizatorzy zachęcają do udziału również młodsze dzieci wraz z opiekunami)
 • Czas trwania: ok. 1 godz.
 • Cena: 5 zł
 • Liczba miejsc w grupie: 15 osób (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń)
 • Warsztaty odbywają się w formule on-line na platformie Cisco Webex
 • Zapisy są przyjmowane do wtorku, 12 stycznia, do godz. 12.00
 • Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na podany nam adres mailowy:
  • numer konta bankowego, na które należy dokonać opłaty
  • link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów
  • instrukcję logowania
  • listę materiałów, które trzeba przygotować przed warsztatami

  Informacje i zapisy: edukacja@mufo.krakow.pl

  W przypadku nieobecności na warsztatach on-line nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie. Organizatorzy informują, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie on-line bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Magiczny Kraków

Inne z tej kategorii

Miłość tylko jedno ma imię: za kulisami fotosesji dla kalendarza Pirelli 2020

Redakcja

Jurorzy Krakowskiego Salonu Sztuki 2019

Redakcja

53. Dni Muzyki Organowej – 11-12.12.2020

Redakcja

Utracony w czasie wojny XVI-wieczny obraz powrócił do Wrocławia

Redakcja

MC: Światowy Dzień Książki – weź lektury na majówkę!

Redakcja

Romans, komedia i… mukowiscydoza

A Szachowska
Gazeta Jutro