Świat

Katastrofa Boeinga 737 – wydobyto z morza ludzkie szczątki

W rejonie, gdzie prawdopodobnie rozbił się w sobotę Boeing 737 indonezyjskich linii Sriwijaya Air, ratownicy wydobyli z morza ludzkie szczątki, ubrania i kawałki metalu – poinformowała policja. Na pokładzie samolotu były 62 osoby.

Szczątki wraku samolotu linii Sriwijaya Air odnalezione – fot. Twitter AirCrashMayday
Liczne łodzie ratownicze, okręty indonezyjskiej marynarki wojennej, a także helikoptery przeszukują miejsce ostatniego kontaktu radiowego z pilotami samolotu tuż przed jego zaginięciem. Na miejscu pracują także nurkowie.

Szef krajowej agencji poszukiwawczo-ratowniczej Basarnas poinformował o wykryciu sygnałów, które mogły pochodzić z rejestratora lotu Boeinga 737 linii Sriwijaya Air. Wykryliśmy sygnały w dwóch punktach, może to być czarna skrzynka. Będziemy to sprawdzać – powiedział Bagus Puruhito.

Po raz ostatni samolot był lokalizowany przez obsługę naziemną, gdy znajdował się w północnej części wyspy Jawa i wlatywał w obszar nad Morzem Jawajskim.

Wieża straciła kontakt z maszyną zaraz po starcie Boeinga 737 z lotniska w Dżakarcie. Według serwisu Flightradar24 „rejs został przerwany w cztery minuty po starcie. W ciągu zaledwie minuty maszyna straciła więcej niż 3000 metrów wysokości”.

Rybacy mówią, że w sobotę około godz. 14.30 (czasu lokalnego), w czasie kiedy wieża utraciła kontakt z samolotem, słyszeli wybuch.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Medincus zbada słuch dzieci w Indiach

Redakcja

Co dziesiąty mieszkaniec UE dotknięty ubóstwem energetycznym

Redakcja

Bloomberg: Badania pokazują korelację między szczepionkami przeciw gruźlicy a Covid-19

Redakcja

Są dane z czarnej skrzynki ukraińskiego Boeinga zestrzelonego w pobliżu Teheranu

Redakcja

Filipiny: rząd wraca do restrykcji w związku z pandemią koronawirusa

Redakcja

Komisja Turystyki Nebraski: „Nebraska. Szczerze, to nie jest dla wszystkich”

A Jagła
Gazeta Jutro