Skoki Narciarskie

Kamil Stoch zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch wygrał konkurs w austriackim Bischofshofen. Polak swoją wygraną przypieczętował triumf w 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzecie miejsce w imprezie zajął Dawid Kubacki, który w środę był 15. Polaków na podium imprezy rozdzielił Niemiec Karl Geiger.

Kamil Stoch po tryumfalnym skoku – fot. Twitter mwojcik_
Stoch przed zawodami w Bischofshofen był liderem Turnieju Czterech Skoczni i nie pozostawił rywalom złudzeń. Ostatecznie w całej imprezie wyprzedził Geigera o 48,1 pkt. Kubacki w klasyfikacji generalnej stracił do rodaka 52,8 pkt. Po raz drugi na podium TCS znalazło się dwóch Polaków. W edycji 2016/17 triumfował Stoch, a drugi był Piotr Żyła, którego tym razem sklasyfikowano na piątym miejscu. Szósty w tej prestiżowej imprezie był Andrzej Stękała.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Kraft zwycięża w prologu w Trondheim. Kubacki trzeci. Pięciu Polaków w konkursie

J Bujas

Kobayashi znowu górą! W sobotnim konkursie zobaczymy komplet Polaków

D Okaz

Doskonały wynik zawodów indywidualnych w Wiśle – Malince

J Bujas

Fantastyczne zakończenie sezonu dla biało-czerwonych!

D Okaz

Wieczór rekordów

Kamil Stoch zwycięzcą w Trondheim

M Zębala

Pierwsze kwalifikacje sezonu zakończone

Zakwalifikowało się sześciu Polaków

M Zębala
Gazeta Jutro