Świat

Elon Musk sprzeda cały majątek w celu kolonizacji Marsa

Elon Musk w wywiadzie dla „Business Insider” ogłosił zamiar sprzedaży nieruchomości, aby udowodnić powagę swoich zamiarów budowy autonomicznego miasta na Marsie.

Elon Musk – fot. © AP Photo / Susan Walsh
„Nie będę miał praktycznie nic wartościowego z finansowego punktu widzenia, nie licząc akcji spółek” – powiedział gazecie. Zauważył również, że dosłownie stanie się bezdomny. Musk podobno sprzedał w zeszłym roku kilka wartościowych nieruchomości.

Uważam, że ważne jest, aby ludzkość stała się cywilizacją kosmiczną i gatunkiem międzyplanetarnym. A zbudowanie miasta na Marsie wymaga wielu zasobów – cytuje go „Business Insider”.

Według Elona Muska sprzedaż nieruchomości będzie dowodem na to, że jego intencje wobec kolonizacji Marsa są poważne. W grudniu ubiegłego roku powiedział, że uważa za realne wysłanie ludzi na tę planetę w ciągu najbliższych sześciu lat.

Dzień wcześniej agencja Bloomberg poinformowała, że Elon Musk prześcignął Jeffa Bezosa w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek szacuje się na 188,5 miliarda dolarów, w ciągu ostatniego roku wzrósł o 150 miliardów dolarów.

Inne z tej kategorii

ONZ: Assange powinien zostać natychmiast wypuszczony

Redakcja

Rząd Katalonii wprowadził przymusową izolację w regionie Segria

Redakcja

Indie: Ofiary śmiertelne powodzi w stanie Kerala

Redakcja

Sassoli: albo ambitny budżet na lata 2021-2027, albo weto Parlamentu

Redakcja

Białoruś zaczęła szukać zamiennika rosyjskiej ropy

Redakcja

Koronawirus rozprzestrzenia się poza Chinami

Redakcja
Gazeta Jutro