Świat

Argentyna: Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 nawiedziło prowincję Salta położoną w północno-zachodniej części kraju – poinformowało niemieckie centrum badan geologicznych GFZ.

Epicentrum trzęsienia ziemi – fot. ThoughtsSciency
Epicentrum znajdowało się 37 km na północ od miasta San Antonio de los Cobres. Hipocentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 222 km – podano w komunikacie GFZ.

Wstrząsy były odczuwalne również w Boliwii, Chile i Paragwaju, z którymi graniczy argentyńska prowincja Salta. Brak jakichkolwiek informacji o ofiarach czy poważniejszych zniszczeniach.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Maduro wezwał do wyzwolenia Wenezueli od „szantażu dolara”

Redakcja

Rosja żegna się z amerykańskimi długami

Redakcja

Francja: Zawalił się dach kościoła

Redakcja

Szef WHO „rozczarowany” tym, że Chiny nie zezwoliły na wjazd misji badawczej

M Lebiest

W Moskwie skradziono obraz o wartości dwóch milionów rubli

Redakcja

UE przedłuża o rok sankcje wobec Rosji

Redakcja
Gazeta Jutro