Świat

3 pytania, jakie możemy zadawać sobie decydując o czymś

W wystąpieniu na TEDWomen 2018 Stacey Abrams, pierwsza czarnoskóra kobieta wybrana na stanowisko gubernatora stanu Georgia, opowiada o trzech pytaniach, które zadaje sobie, kiedy musi podjąć ważną decyzję.

Stacey Abrams – fot. Twitter MarkRuffalo
Brzmią te pytania następująco:

1. Czego chcę?
2. Dlaczego chcę?
3. I jak to osiągnie?

Amerykańska polityk z dzieciństwa marzyła o tym, że otworzy „bramę” rezydencji gubernatora nie tylko dla czarnoskórych kobiet, ale również dla Latynosek i Amerykanek pochodzenia azjatyckiego, społeczności LGBTQ, ofiar przemocy z użyciem broni, dla tych bez zezwolenia na stały pobyt i dla tych z dokumentami, ponieważ absolutnie każdy należy tutaj.

Odpowiadając na te cenne pytania, Stacey powiedziała, że chciała zmiany. Pytanie tylko czy nie ograniczamy za bardzo swoich dążeń? Można łatwo uznać, że jeżeli od razu coś nam się nie udało, to musimy obniżyć oczekiwania. Speakerka przekonuje, że mamy agresywnie dążyć do realizacji pragnień, ponieważ pierwsze porażki nie świadczą o przegranej walce.

Po drugie, uważa, że mamy zwracać uwagę nie tylko na zrozumienie swoich błędów, ale też innych. Psychika kobiet często działa tak, że jeśli coś nie wychodzi, to winimy siebie. Rozsądna i szczera analiza może pomóc zobaczyć całościowy obraz.

Później Stacey rekomenduje upewnić się, że nasze dążenia nie są czymś, co „należy” zrobić, ale czymś, co „musimy.” Coś, co zawsze jest w głowie, w snach i nie opuszcza nawet na sekundę. Zrozumcie po co chcecie działać. Działanie bez tego rozumienia i strategii jest bez sensu.

Zwraca uwagę na to, że są też trzy rzeczy, które zawsze będą nas hamowały. Są to kwestie finanse, przez które często nie pozwalamy sobie marzyć, strach i zmęczenie. Każde z tych ograniczeń jednocześnie pomaga ocenić jak bardzo tego pragniemy. Idea napędza świat.

Inne z tej kategorii

Ekspert: leczenie niewydolności oddechowej w warunkach domowych – ryzykowne

Redakcja

Śledztwo w sprawie śmierci Vincenta Lamberta

Redakcja

Indie nie będą karać za homoseksualizm

Redakcja

Łotwa: Zawieszono z powodu koronawirusa rotację żołnierzy NATO

Redakcja

Eksperci: miasta zdecydują o wyniku batalii przeciwko zmianom klimatu

Redakcja

Policja kontynuuje pościg za nożownikiem z Hagi

Redakcja
Gazeta Jutro