Nauka i Technika

Zagrożenia i szanse dla mediów w dobie pandemii – debata PAP z udziałem top menadżerów medialnych

Jak prowadzić przedsiębiorstwo medialne i jak zarządzać informacją w dobie koronawirusa? Odpowiedzi na te pytania, we wtorek 8 i środę 9 grudnia, będą udzielać czołowi polscy menadżerowie medialni podczas dwóch debat zapowiadających III edycję konferencji Media Przyszłości. Obydwa wydarzenia są organizowane przez PAP.

Media Przyszłości – fot. PAP
Trwająca od marca pandemia i kolejne restrykcje gospodarcze powodowane potrzebami sanitarnymi w sposób odczuwalny i do tej pory niespotykany dotknęły rynku mediów i informacji. Z jednej strony wzrosło zapotrzebowanie na bieżącą, wiarygodną informację. Do odbiorców dociera tak dużą ilość komunikatów, że mówi się wręcz o – towarzyszącej pandemii – infodemii. Z drugiej strony, media stanęły przed poważnymi problemami i nowymi wyzwaniami. Ograniczeniami dystrybucyjnymi związanymi z zamykaniem placówek handlowych i mniejszym przemieszczaniem się odbiorców, konsekwencjami globalnego kryzysu dla rynku reklamy, problemami komunikacyjnymi i infrastrukturalnymi wynikającymi z pandemii.

Celem debat będzie podsumowanie i przeanalizowanie obecnie zachodzących zmian w świecie mediów, komunikacji, jak również próba dokonania diagnozy sytuacji mediów w momencie wyjścia z kryzysu pandemicznego, przedstawienie scenariuszy dalszego rozwoju, a także określenie wyzwań komunikacyjnych oraz technologicznych. – Jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem medialnym, dostarczać wiarygodną informację i na niej zarabiać w dobie pandemii? To właśnie wyzwania, przed którymi stają, i na które na co dzień starają się odpowiedzieć paneliści naszych debat. Chcemy by podzielili się tym doświadczeniem z innymi – podsumowuje Wojciech Surmacz, prezes PAP.

Debata pt. „Koronakryzys w mediach. Przedsiębiorstwo medialne w obliczu pandemii”, która odbędzie się 8 grudnia, o godz. 10.00 przede wszystkim skupiać się będzie na aspekcie zarządzania przedsiębiorstwem w dobie koronawirusa, a wezmą w niej udział m.in. Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia i Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Z kolei debata pt. „Koronakryzys w biznesie. Jak zarządzać komunikacją w dobie pandemii i infodemii” zaplanowana na 9 grudnia o godz. 10.00 będzie poświęcona infodemii i temu, jak zarządzać informacją, jak ją weryfikować, a także narastającemu zjawisku fake newsów. Jej uczestnikami będą m.in. Adam Łaszyn, ekspert ds. komunikacji kryzysowej, Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji sieci Biedronka, Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT, Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Link4.

Obie debaty będą punktem wyjścia dla III edycji konferencji Media Przyszłości, cyklicznie odbywającej się w grudniu, która została przeniesiona na przyszły rok w związku z obecną sytuacją pandemiczną i potrzebą dostosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Wydarzenie będzie transmitowane online w serwisach Polskiej Agencji Prasowej: pap.pl, pap-mediaroom.pl oraz mediach społecznościowych PAP.

Doroczna konferencja Media Przyszłości została zainaugurowana w 2018 roku z okazji 100-lecia działalności Polskiej Agencji Prasowej. Podczas pierwszego spotkania specjaliści z zakresu mediów i nowoczesnych technologii opowiadali o roli i wykorzystaniu algorytmów, sztucznej inteligencji i analizy Big Data. W kolejnym roku tematem dyskusji były najnowsze trendy w mediach, innowacje oraz inicjatywy biznesowe na rynku mediów.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Amazon i Google udostępniają oficjalne aplikacje YouTube na urządzenia Fire TV

Prime Video będzie dostępna na urządzeniach Chromecast i Android TV

Redakcja

Asteroida Apophis jest groźniejsza od Nibiru

Redakcja

Smartwatche monitorują już ciśnienie krwi

Rynek medycznych wearables staje się coraz bardziej wyspecjalizowany

M Lebiest

Elektromagnesy – co warto o nich wiedzieć?

Redakcja

Hama pokazuje nowości na PGA 2019

Redakcja

Polski dron Hermes laureatem nagrody specjalnej KGHM w konkursie „Dobry Wzór 2019”

Redakcja
Gazeta Jutro