Świat

Zabiję ryby i je odzyskam

Wieczorny przegląd prasy polskiej i zagranicznej

Siedzę sobie tutaj za biurkiem i myślę o rybach. Małe, duże, średnie, piękne i brzydkie, a najważniejsze brytyjskie i unijne. Przypominam sobie jeden z odcinków „Awatara: Legendy Aanga”. Kiedy podczas ataku Narodu Ognia na Północne plemię Wody mówili o dwóch rybach Yin i Yang. Ocean i Księżyc, które oddały swoje życie, żeby zostać w świecie śmiertelników. Jeśli tylko jedna z nich przestanie tańczyć w wiecznym tańcu, harmonia nigdy już nie wróci.

Walka była wściekła i plemię Wody sprawnie obroniło się przed atakiem. Zostawili jednak święty staw bez ochrony. Tutaj w grę wszedł Komandor Zhao, który poznawszy sekrety w tajemniczej bibliotece, pomyślał uwolnić Naród Ognia od osłabiającej siły Księżyca. Nie wyszło to na dobre. Bez księżyca dzień nigdy nie nastąpił i Ogień też został bez swojego ulubionego słońca.

Karykatura „The Brexiters” / Żródło: Unsplash

Wielki Komandor

Kiedy Borys Johnson (czytaj Komandor Zhao) zaczął swoją walkę z Unią o ryby, musiał zrozumieć, że idzie w all-in. Jego blef był od razu wykryty i co najgorsze, nie tylko przez funkcjonariuszy unii, ale także przez własny naród.

Radykalizacja poglądów nie ominie premiera. Jeśli obroni prawo o rybach, nie otrzyma prawa na wolny handel i dostęp brytyjskich towarów na terytorium Europy co równa się śmierci gospodarki. Oprócz tego, jaki może być „fish and chips” bez dorsza czy krewetek, których w brytyjskich wodach brak?

Z drugiej strony, jeśli nie wywalczy swego w dyskusji z Unią, 92 proc. wędkarzy, którzy głosowali za Brexit tylko po to, żeby mieć całą przestrzeń od Morza Północnego do La Manche w swoich rękach, wyjdzie strajkować. Goniąc dwa króliki, nie złapiesz żadnego. Albo zostaniesz zastrzelony przez ich matkę.

Nowa Legenda

W Awatarze po zabiciu Księżyca Yui, córka wodza poświęciła własne życie, aby uratować ducha i tym samym zająć jego miejsce. Kto poświęci swoje życie polityczne w „Brexicie: Legendzie o Rybach”? Może sam Komandor?

„Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.”

Inne z tej kategorii

Kazachstan ponownie wprowadza kwarantannę z powodu koronawirusa

Redakcja

Odnaleziono właściciela przeszukiwanego na Ukrainie tankowca

Redakcja

Prezydent Niemiec pogratulował polskim władzom skutecznej strategii ws. ograniczenia epidemii

Redakcja

Międzynarodowy Dzień Języka Migowego – Trzecia edycja dnia, mającego zwrócić uwagę na tych, których na co dzień nie usłyszymy

Anna Dąbrowska

Coraz łatwiej o nielegalną broń we Francji?

Redakcja

Premier Hiszpanii grozi Katalonii interwencją

Redakcja
Gazeta Jutro