F1 Motoryzacja

Sergio Perez kierowcą Red Bulla w 2021 roku

fot. materiały prasowe zespołu Racing Point

Meksykański kierowca podpisał umowę z zespołem Red Bull Racing i w przyszłym roku pozostanie w stawce Formuły 1. Jego zespołowym partnerem będzie Max Verstappen.

Jeszcze w listopadzie tego roku wydawało się, że Perez najprawdopodobniej zmuszony będzie do co najmniej rocznej przerwy w startach. Meksykanin otwarcie wspominał o takiej możliwości i próbie powrotu do F1 w 2021 roku.

Mimo posiadania ważnego kontraktu na kolejne sezony w swojej obecnej ekipie – Racing Point, Sergio Perez został zmuszony do ustąpienia miejsca Sebastianowi Vettelowi. Po takim rozwoju sytuacji, Meksykanin przez długi czas nie mógł znaleźć sobie innej posady. O możliwości podpisania kontraktu z Red Bullem zaczęto wspominać pod koniec sezonu, kiedy to Perez był w świetnej formie i zdołał nawet wygrać Grand Prix Sakhiru.

W piątkowe popołudnie zespół z Milton Keynes potwierdził krążące już od jakiegoś czasu plotki. Sergio Perez związał się z nimi jednoroczną umową i  sezonie 2021 będzie zespołowym partnerem Maxa Verstappena.

Jestem niesamowicie wdzięczny Red Bullowi za możliwość ścigania się w 2021 roku. To szansa na jazdę dla zespołu, który jest w grze o mistrzostwo i coś, na co miałem nadzieję już od momentu dołączenia do Formuły 1. To będzie dumna chwila, gdy stanę na starcie w kolorach Red Bulla obok Maxa. Możecie być pewni, że w pełni skupię się na następnym sezonie. Zespół ma takie nastawienie jak ja, czyli zwycięskie nastawienie, a ja wiem, że jestem tu, by spisywać się dobrze i pomóc zespołowi walczyć o kolejny tytuł.

Sergio Perez

Miejsce w stawce F1 stracił natomiast Alex Albon – dotychczasowy drugi kierowca w Red Bullu. Taj przynajmniej sezon 2021 będzie musiał spędzić na ławce rezerwowych – dosłownie, bo pozostanie w zespole właśnie jako kierowca testowy i rezerwowy.

Alex to wartościowy członek zespołu, a my długo myśleliśmy nad tą trudną decyzją. Po przejrzeniu danych uznaliśmy, że to Sergio jest jednak odpowiednim kierowcą do stworzenia duetu z Maxem na sezon 2021. Nie możemy się doczekać powitania go w Red Bull Racing. Alex pozostanie ważną częścią ekipy jako testowy i rezerwowy kierowca, którego kluczem będzie rozwój pod sezon 2022. Chcemy podziękować mu za jego ciężką pracę i wkład.

Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing

Inne z tej kategorii

Sezon Formuły 1 startuje w Austrii

A Kalka

Bottas zwycięża w Grand Prix Rosji

A Kalka

Renault 5 Turbo ma 40 lat!

Redakcja

Nowa 500 nadjeżdża: czas działań, aby stworzyć lepszą przyszłość

Redakcja

„Historie Alfy Romeo”. Odcinek ósmy – design, sportowy charakter i innowacyjność: model 156 prawdziwym sukcesem Alfy Romeo

Redakcja

Bolid C39 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN kończy jazdy testowe

Redakcja
Gazeta Jutro