Plusliga Siatkówka Sport

#PlusLiga: Podsumowanie kolejek 14. i 15.

Zarówno 14., jak i 15. kolejkę udało się rozegrać niemal w całości, bo w każdej z nich do skutu nie do doszło po jednym meczu.  Z powodu koronawirusa odwołane zostały mecze z udziałem Jastrzębskiego Węgla.

Trefl Gdańsk; fot.: PlusLiga

Pierwszym rozegranym starciem w ramach 14. kolejki był mecz Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ze Stalą Nysa. Gospodarze w trzech setach pokonali rywali zgarniając pełną pulę punktów. W trzech setach zamknęły się również spotkania VERVY Warszawa ORLEN Paliwa z MKS-em Będzin, Trefla Gdańsk z ekipą z Rzeszówa oraz mecz, który okazał się niespodzianką dla kibiców, czyli PGE Skra Bełchatów z Cuprum Lubin, w którym porażkę odnieśli bełchatowianie.
Ślepsk Malow Suwałki oraz Cerrad Enea Czarni Radom urwali swoim rywalom – odpowiednio GKS-owi Katowice oraz zespołowi z Olsztyna – po jednym secie.

15. kolejka rozpoczęła się od meczu Trefla Gdańsk z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, w którym siatkarze pod dowództwem Michała Winiarskiego potrzebowali czterech setów, aby zgarnąć komplet punktów. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku Indykpolu AZS-u Olsztyn, który pokonał Ślepsk Malow Suwałki, VERVY Warszawa ORLEN Paliwa, która zwyciężyła z Cuprum Lubin oraz lidera tabeli – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pokonała MKS Będzin.
Za trzy punkty bez utraty seta wygrała natomiast ekipa z Bełchatowa, która w niedzielę zmierzyła się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Można żartobliwie powiedzieć, że tradycyjnie już tie-break’a rozegrali siatkarze z katowickiego zespołu, którzy pokonali gospodarza meczu – Stal Nysę.

Dwie kolejki pauzował Jastrzębski Węgiel, który w kolejce 14. miał zmierzyć się u siebie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a w kolejce 15. na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów.

Wyniki meczów:

14. kolejka:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa 3:0 (25:21, 25:13, 25:19) MVP: Kamil Semeniuk

PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 0:3 (22:25, 18:25, 21:25) MVP: Ronald Jimenez

GKS Katowice – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 25:23) MVP: Jan Firlej

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:19, 26:28, 25:21, 25:20) MVP: Wojciech Żaliński

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 26:24, 25:20) MVP: Marcin Janusz

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – MKS Będzin 3:0 (25:22, 27:25, 25:17) MVP: Artur Szalpuk

15. kolejka:

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (28:30, 25:12, 25:18, 25:17) MVP: Bartłomiej Lipiński

MKS Będzin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 17:25) MVP: Kamil Semeniuk

Aluron CMC Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów 0:3 (15:25, 22:25, 19:25) MVP: Bartosz Filipiak

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Cuprum Lubin 3:1 (25:19, 25:15, 19:25, 25:23) MVP: Andrzej Wrona

Stal Nysa – GKS Katowice 2:3 (25:18, 21:25, 25:20, 23:25, 11:15) MVP: Jakub Jarosz

Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (19:25, 26:28, 25:19, 14:25) MVP: Wojciech Żaliński