Kultura

Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie

Artyści krakowskiego koncertu kolęd wyjątkowo zasiądą na widowni Sali Teatralnej Centrum Kongresowego ICE Kraków – by być bliżej widzów! Od 24 grudnia na platformie PLAY KRAKÓW będzie można zobaczyć bezpłatnie widowisko z najpiękniejszymi polskimi kolędami w nowych aranżacjach. Wystąpią m.in. Gaba Kulka, Anna Maria Jopek, Ralph Kaminski czy Igor Herbut.

Nie taka Cicha – fot. KBF
Rok 2020 był pełen zmian, dlatego chcemy go zakończyć subtelnie. – Zdecydowaliśmy się powierzyć realizację i świąteczną oprawę koncertu niezawodnemu Maciejowi Sobocińskiemu. I wiem, że efekt zaskoczy wielu widzów, bo w ten wyjątkowy czas odetchniemy od spektakularnych widowisk, by poczuć prawdziwie rodzinną atmosferę. Zamiast zwracać uwagę na wielką scenografię czy efekty, spędzimy ten czas z niezwykle utalentowanymi muzykami, których zaprosiliśmy do współpracy. Będzie szczerze, prosto i elegancko – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

W prawdziwie domowej atmosferze zaprezentują się: Ralph Kaminski, Bela Komoszyńska, Piotr Zioła, Kasia Lins, Igor Herbut, Gaba Kulka, Renata Przemyk, Janusz Radek oraz Anna Maria Jopek. Dołączą do nich młode reprezentantki krakowskiej sceny – Edyta Górecka i Asia Nawojska. Kierownikiem muzycznym projektu jest Jacek Tarkowski – lider Tarkowski Orkiestra, silnie związany z naszym miastem muzyk, odpowiedzialny za warstwę dźwiękową niezliczonych produkcji filmowych i telewizyjnych. Brzmienie orkiestry wzmocni kojarzony z nurtem world music zespół Kroke.

Koncert „Nie taka cicha: krakowskie kolędowanie” pojawi się na platformie PLAY KRAKÓW w Wigilię Bożego Narodzenia. – W ten sposób chcemy zachęcić do wspólnego świętowania. I chodzi nie tylko o mieszkańców Krakowa, bo dzięki PLAY KRAKÓW koncert będzie można obejrzeć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze w całej Polsce. To nasze nietypowe, lecz dostosowane do obecnych czasów, zaproszenie do spędzenia tego szczególnego okresu z krakowską kulturą – mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa.

Aby skorzystać z zaproszenia, wystarczą smartfon, tablet lub laptop podłączone do internetu. Przewagą krakowskiego koncertu nad telewizyjnymi widowiskami jest fakt, że nie jest przerywany reklamami, można go zatrzymać w dowolnej chwili i przewinąć, w dodatku wspólne oglądanie można zaplanować o pasującej wszystkim domownikom godzinie.

W programie wydarzenia pojawią się takie kolędy, jak „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Lulajże, Jezuniu”. Będą też nietypowe duety. „Mędrców świata” wykonają Ralph Kaminski i Asia Nawojska. Możecie wierzyć na słowo – takiego koncertu jeszcze nie było!

Koncert obejrzymy bezpłatnie od 24 grudnia na playkrakow.com.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Magiczny Kraków

Inne z tej kategorii

„Czas nam szybko ucieka i trzeba go jak najwięcej poświęcić dzieciom”

M Lebiest

To nie dylemat, czy przeczytać „Dylemat”

~ Recenzja najnowszej powieści B.A. Paris

K Rapa

Piękna litera ze średniowiecza

Święto Książki w podkrakowskim klasztorze

A Helit

Krakowski Salon Sztuki – Wydarzenia towarzyszące

Redakcja

Pierwsze baletu początki – w operalni Hetmanowej

Redakcja

Krakowscy przewodnicy uczniom i maluchom

Redakcja
Gazeta Jutro