Film

Netflix zapowiada nowy oryginalny serial dokumentalny oparty na książce Papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”

Netflix ogłosił nowy tytuł: oryginalny serial dokumentalny oparty na wielokrotnie nagradzanej książce Dzielenie się mądrością czasu autorstwa Papieża Franciszka. Redakcją tej pozycji zajmował się ksiądz Antonio Spadaro, a po raz pierwszy ukazała się ona nakładem wydawnictwa Loyola Press w Stanach Zjednoczonych.

Papież Franciszek – fot. Simone Risoluti / Vatican Media
Nowy serial Netflix to urzekająca opowieść o starszych osobach i ich przeżyciach. O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo. Seniorzy z całego świata – zarówno kobiety jak i mężczyźni, wszyscy 70+ – będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom. Wszystko podczas wyjątkowych, wspólnych podróży.

Miłość, walka, praca, marzenia. To kwestie, które łączą nas wszystkich, bez względu na rok urodzenia. W serialu dokumentalnym Netflix starsi ludzie – bohaterowie z różnych zakątków świata, reprezentanci różnych grup etnicznych, środowisk społeczno-ekonomicznych i religii – czerpiąc z osobistych doświadczeń opowiedzą o tym, co definiuje ich istnienie.

Reprezentantem starszych jest ktoś, kto darzy ich miłością, rozumie ich historie i doświadczenia, jest jednym z nich: Papież Franciszek. Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw. „Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu”- Papież Franciszek w Dzieleniu się mądrością czasu.

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku. „Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu”- Papież Franciszek w Dzieleniu się mądrością czasu.

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani jest produkowany przez studio Stand By Me, partnera Asacha Media Group. Serial będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Agencja Informacyjna InfoWire

Inne z tej kategorii

Ruszyła 5. edycja artekino festival – europejskie kino online i za darmo!

Redakcja

Angelina Jolie kończy dziś 45 lat!

Wiktoria Śniadek

Polski Tarantino i damska mafia

A Szachowska

Matka z piekła rodem

A Szachowska

Jak dać czadu i zostać legendą glam metalu

A Szachowska

Film, który złamie ci serce

A Szachowska
Gazeta Jutro