Kultura

Koncertowy grudzień w fotelu

Choć atmosfery koncertów nie da się w pełni odtworzyć w czterech ścianach mieszkań, choć nic nie zastąpi bezpośredniego obcowania z muzyką, artystami i – szczególnie gdy mowa o wspólnym kolędowaniu – innymi słuchaczami, w grudniu warto zasiąść wygodnie w fotelu i skorzystać z muzycznych propozycji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Koncerty online – fot. krakow.pl
Końcówka roku to czas kolęd, dlatego nowohucka instytucja kultury tradycyjnie zaprasza na dwa kolędnicze spotkania. W Wigilię o godz. 20.00 z kameralnego kościółka św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej Szkaplerznej w Krzesławicach popłyną dźwięki utworów wykonywanych podczas 63. wydarzenia z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?”. Tym razem najpiękniejsze kolędy świata zaśpiewają Przemysław Branny, Andrzej Róg, Ewa Lendowska i Anna Branny.

W niedzielę, 27 grudnia, pieśni bożonarodzeniowe zabrzmią we wnętrzach nowohuckiego kościoła Miłosierdzia Bożego. Do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie organów, przy których zasiądzie Damian Skowroński, zaprosi widzów grupa Cracow Baroque Consort. To kolejne spotkanie w ramach cyklu „Muzyczne spotkania na Wzgórzach Krzesławickich”, w grudniu mającego dwie odsłony za sprawą przeniesionego z października występu zespołu Flores Rosarum. Cztery antyfony maryjne, polifoniczna muzyka wokalna oraz stylizowane improwizacje organowe złożyły się, w czwartą niedzielę adwentu, 20 grudnia, na Koncert Papieski „Zdrowaś od Anioła – śpiewy maryjne”. Oba koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00.

Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, na kanale instytucji w serwisie YouTube i na Facebooku.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Magiczny Kraków

Inne z tej kategorii

A long time ago in a galaxy far, far away…

[Recenzja filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”]

J Froń

Pierwsza w Polsce wystawa współczesnego czeskiego komiksu

Redakcja

Oszukać oszusta

Anne Hethaway i Rebel Wilson w akcji!

A Szachowska

Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

K Rapa

Urodziny Jana Bugaja, czyli Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Dziś poeta skończyłby 98 lat

B Kuras

„W lesie dziś nie zaśnie nikt”

- Pierwszy polski slasher już na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek
Gazeta Jutro