Bez kategorii F1

Fittipaldi za Grosejana, a Hamilton z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

fot. Joe Klamar

Zespół Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi zastąpi Romaina  Grosjeana w nadchodzącym wyścigu. Z Bliskiego Wschodu nadeszły także informacje na temat kolejnych przypadków koronawirusa w padoku F1 – jednym z nich jest Lewis Hamilton.

Zespół Haas zadecydował, że najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli Romain Grosjean odpuści przynajmniej jeden wyścig. Francuz trafił do szpitala z oparzeniami dłoni i stóp po wypadku w Grand Prix Bahrajnu. Grosjean ma jednak opuścić szpital już we wtorek. Zastępujący go Pietro Fittipaldi jest kierowcą rezerwowym i testowym w amerykańskim zespole.

Pietro zawsze był cierpliwy i dobrze przygotowany na okazję, która właśnie nadeszła. Jestem pewien, że wykona dobrą robotę. Bycie wezwanym w ostatnim momencie nie jest łatwe, ale wydaje mi się, że to najlepsze wyjście dla naszej ekipy.

Gunther Steiner, szef ekipy Haas

Fittipaldi jest zadowolony z możliwości startu w wyścigu, ale podkreśla, że wolałby żeby doszło do tego w innych okolicznościach:

Oczywiście nie są to idealne okoliczności, aby zadebiutować w Formule 1, ale mimo to jestem wdzięczny, że Gene Haas i Guenther Steiner wierzą we mnie i pozwolą mi zasiąść za kierownicą w najbliższy weekend. W tym sezonie często towarzyszyłem zespołowi na torze, a także dużo pracowałem w symulatorze, więc dobrze znam procedury operacyjne podczas Grand Prix. Z pewnością dam z siebie wszystko i nie mogę już się doczekać pierwszego treningu w Bahrjanie.

Pietro Fittipaldi

We wtorkowy poranek pojawiła się także informacja o zakażeniu korona wirusem siedmiokrotnego mistrza świata. Lewis Hamilton w ostatnim tygodniu miał trzy testy, które dały wyniki negatywne. W poniedziałek rano Brytyjczyk zgłosił łagodne objawy i szybko okazało się, że jedna z osób, z którą widział się przed przylotem do Bahrajnu, ma pozytywny wynik testu na COVID-19. U Hamiltona wykonano kolejna dwa testy, które dały wynik pozytywny.

Zgodnie z obowiązującymi protokołami medycznymi, Brytyjczyk będzie musiał poddać się izolacji i nie wystąpi w nadchodzącym Grand Prix. Mercedes potwierdził, że mistrz świata czuje się dobrze i w najbliższym czasie poznamy jego zastępcę.

Inne z tej kategorii

Dwukrotny mistrz świata mówi „Adios”

M Lebiest

Ósme z rzędu zwycięstwo Hamiltona na Hungaroringu

A Kalka

Porozumienie Concorde – świetlana przyszłość F1

A Kalka

Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi wezmą udział w wyścigach Alfa Romeo Racing ORLEN w 2021 roku

Redakcja

Mick Schumacher na torze – zapowiedź Grand Prix Eifelu

A Kalka

Emocje przed GP Monte Carlo sięgają zenitu!

M Lebiest
Gazeta Jutro