Świat

WHO: szczepionka nie powstrzyma pandemii koronawirusa

Sama szczepionka na koronawirusa nie jest w stanie powstrzymać pandemii – napisał na Twitterze szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Sama szczepionka to dopiero początek powrotu do normalności? – fot. © Sputnik . Maksim Bogodvid
„Od początku pandemii COVID-19 wiedzieliśmy, że szczepionka będzie potrzebna do opanowania pandemii. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że uzupełni ona pozostałe narzędzia, a nie je zastąpi” – napisał Gebreyesus.

Dodał, że na początku dostęp do szczepionek będzie ograniczony, więc priorytetowo w ich uzyskaniu będą obsługiwani lekarze, osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi.

Mam nadzieję, że zmniejszy to liczbę zgonów i pozwoli systemowi opieki zdrowotnej sobie poradzić, ale wirus będzie mógł się rozprzestrzemiać – ostrzegł szef WHO.

Ghebreyesus nalegał, aby nadzór, testy, izolacja i leczenie, śledzenie kontaktów i kwarantanna oraz zaangażowanie społeczności i osób w walkę z rozprzestrzenianiem się choroby były kontynuowane po rozpoczęciu szczepień.

Pandemia koronawirusa ogarnęła prawie cały świat. W sumie zarażonych są ponad 54 miliony ludzi, z czego ponad 1,3 miliona zmarło. Większość przypadków infekcji odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Tragiczna lawina we Włoszech – nie żyje o. Jacek Oniszczuk

M Lebiest

Sekretarz generalny ONZ utworzył komisję dochodzeniową w sprawie nalotów w Syrii

Redakcja

Rosja chwali się nowymi rakietami

Redakcja

KE wycofa 1,5 mln maseczek, co do których kraje zgłaszały wątpliwości

Redakcja

Po co Google wyniki badań Amerykanów?

Redakcja

Imigranci dotarli do granicy Meksyku z USA

Redakcja
Gazeta Jutro