Historia Polska

Tydzień patriotyczny na Zamku Królewskim na Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu w tym roku uczci Narodowe Święto Niepodległości „Tygodniem patriotycznym” trwającym od 9 do 15 listopada. W ramach wydarzenia zaplano­wano szereg działań, w których będzie mógł uczestniczyć każdy. Wszystko po to, by skłonić do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.

Tydzień Patriotyczny trwa! – fot. wawel.krakow.pl
Podczas „Tygodnia” dla młodzieży przygotowano warsztaty artystyczne w formie zajęć on-line trwające od 9 do 13 listopada. W tym samym czasie rodziny będą mogły wziąć udział w konkursie historycznym na facebookowym profilu Wawelu. Natomiast w niedzielę, 15 listopada o godz. 18.00 melomani wysłuchają koncertu z Sali Senatorskiej Zamku w formie transmisji on-line.

Na program kameralnego występu zło­żą się kompozycje Fryderyka Chopina w autorskich aranżacjach i orkiestracjach Stanisława Słowińskiego. W programie również szereg pieśni z udziałem Joanny Słowińskiej; legionowych i żołnierskich; zrodzonych w przededniu odzyskania niepodległości. Obok ekspozycji genialnych fraz i tematów Chopina w nowych opracowaniach znajdzie się również miejsce na twórczą reinterpretację i improwizacje inspirowaną twórczością jednego z najważniejszych i najbardziej uwielbianych polskich kompozytorów. Liderowi zespołu i autorowi aranżacji towarzyszy zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli młodej europejskiej sceny jazzowej oraz InfraArt Chamber Orchestra; orkiestra złożona z absolwentów wiodących europejskich uczelni muzycznych.

Dodatkowo na Wzgórzu Wawelskim w poniedziałek, 9 listopada od godz. 10.00 do 15.00 zorganizowany zostanie mobilny punkt krwiodawstwa, zachęcając wszystkich do ratowania życia i zdrowia potrzebujących. To jedna z dostępnych dziś form, by wykazać się bohaterstwem w szczególnym czasie.

Każdy, kto odda krew na Wzgórzu Wawelskim oraz w krakowskim centrum krwiodawstwa od 9 do 14 listopada, otrzyma pamiątkowe upominki. Nagrodzeni zostaną również uczestnicy warsztatów i zwycięzcy konkursu historycznego, którzy otrzymają m.in. komiks o dziejach Zamku i Wzgórza Wawelskiego.

Więcej informacji na temat koncertu, warsztatów artystycznych i konkursu historycznego w ramach „Tygodnia patriotycznego” na stronie internetowej wawel.krakow.pl

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Magiczny Kraków

Inne z tej kategorii

Rada Krajowa PO wybrała nowy zarząd

Redakcja

Opublikowano mapę skarbów III Rzeszy. Znajdują się w Polsce

Redakcja

.big deal. Krakowski biurowiec Ghelamco zmienił właściciela

Redakcja

GIS: trwają uzgodnienia reżimu sanitarnego dla stacji narciarskich

Redakcja

Pierwsza eskadra F-35 będzie kupiona do 2026 r.

Redakcja

KGP o akcji “Znicz”: 19 ofiar wypadków

Redakcja
Gazeta Jutro