Świat

Prom ze Szwecji, który wpłynął na mieliznę, powrócił na trasę

Prom, który podczas sobotniego rejsu ze Sztokholmu do Turku wpłynął na mieliznę w rejonie Wysp Alandzkich, ruszył po południu w dalszą drogę i zmierza do portu docelowego. To drugi wypadek tej jesieni, gdy prom kursujący między Finlandią a Szwecją znalazł się na mieliźnie.

Vicking Grace na mieliźnie – fot. Twitter gCaptain
Na pokładzie jednostki Viking Grace, która zmierza do portu w Turku na południowo-zachodnim wybrzeżu Finlandii, znajduje się ok. 260 pasażerów. Pierwotnie na promie przebywało ponad 330 pasażerów oraz blisko sto osób załogi – przekazała w Fińska Agencja Prasowa STT. Prom, który w normalnych warunkach (bez ograniczeń epidemicznych) może przewieźć ok. 2,8 tys. pasażerów, ma przybyć do brzegów Finlandii wieczorem.

Część pasażerów promu pozostała w stolicy Wysp Alandzkich Maarianhamina, która jest portem pośrednim na trasie między Szwecją a Finlandią. W nocy jednostka przy pomocy holownika została sprowadzona do terminalu na Alandach. Pasażerowie, którzy pierwotnie mieli być ewakuowani, nocowali na pokładzie w kabinach.

Początkowo sądzono, że jednostka otarła się o dno. Sprowadzeni płetwonurkowie badali dwukrotnie powierzchnię statku. „Nie doszło do przecieku, a życiu pasażerów nie zagrażało niebezpieczeństwo” – przekazano w komunikacie.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Włoski ekspert: jeśli szczepionki zadziałają, latem wyjdziemy z pandemii

Redakcja

Wybory prezydenckie w Mołdawii: kto pokieruje krajem?

Redakcja

Indonezja: Prędkościomierz boeinga był trwale uszkodzony

Redakcja

Trzęsienie ziemi w Turcji: 43 osoby nie żyją, prawie 900 rannych

Redakcja

ONZ jest gotowa sprzyjać procesowi przejściowemu w Sudanie

Redakcja

KE o połowie ryb na Atlantyku i Morzu Północnym

Redakcja
Gazeta Jutro