Polska

Polska liderem w liczbie przyjętych migrantów zarobkowych

Zgodnie z danymi Eurostatu Polska przyjęła w ubiegłym roku największą liczbę migrantów zarobkowych spoza wspólnoty w całej Unii Europejskiej.
Z danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w ubiegłym roku Polska przyjęła najwięcej migrantów zarobkowych spoza Unii Europejskiej.

Polska domem wielu migrantów ze wschodu. – fot. © Sputnik . Alexey Vitvitsky
W całej UE w 2019 roku wydano prawie 3 mln pozwoleń na pierwszy pobyt dla cudzoziemców w związku z podjęciem pracy, a także przyjeżdżających w celach zarobkowych, rodzinnych, edukacyjnych i po międzynarodową ochronę. Polska wydawała w zeszłym roku 724 tys., czyli jedną czwartą wszystkich wydanych w UE pozwoleń na pobyt. Na drugim miejscu pod względem liczby wydanych zezwoleń na pierwszy pobyt olasują się Niemcy z 460 tys. , na trzecim – Hiszpania z 320 tys.

Z danych Eurostatu wynika, że migranci przyjeżdżają do Polski przede wszystkim w celach zarobkowych. Polska wydała ponad połowę wszystkich unijnych zezwoleń na pobyt w celu podjęcia pracy – 625 tys., z czego ponad 500 tys. wydano obywatelom Ukrainy.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Jakich miast chcą młodzi mieszkańcy?

Redakcja

IPN: oświadczenie IPN w związku z odsłonięciem na cmentarzu parafialnym w Bytomiu tablicy żołnierzy z okresu II wojny światowej

Redakcja

Jan Paweł II patronem nadchodzącego roku

Redakcja

MSZ ws. spotkania Szymona Szynkowskiego vel Sęka z młodzieżą polonijną

Redakcja

O nastoletniej depresji z nastolatkami

Redakcja

Czas chwały – bezcenne pamiątki z Bitwy Warszawskiej

Redakcja
Gazeta Jutro