Polska

Policjanci zapobiegli tragedii

Dzięki oficer dyżurnej ze Świecia i mundurowym z posterunku w Dragaczu nie doszło do tragedii. Policjantka usiłowała przez telefon odwieść mężczyznę od desperackich zamiarów i tak długo z nim rozmawiała, by wysłany na miejsce patrol zdążył dotrzeć i udaremnić jego plany. Wprawdzie 22-latek, w pewnym momencie, rozłączył się, ale wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze.

fot. Policja.pl
W miniony wtorek około godziny 16.00 do komendy w Świeciu wpłynęła z Centrum Powiadamiania Ratunkowego informacja o desperackich zamiarach jednego z mieszkańców gminy Dragacz. Dyżurna, nie tracąc ani chwili, natychmiast zadzwoniła na podany w zgłoszeniu telefon i jednocześnie wysłała pod ustalony adres najbliższy patrol. Policjantka, wiedząc, że musi zyskać na czasie, usiłowała rozmawiać z mężczyzną jak najdłużej, jednak ten w pewnym momencie się rozłączył.

Jak się okazało, po chwili na miejscu byli funkcjonariusze, którzy w jednym z pomieszczeń znaleźli wiszącego już 22-latka. Na szczęście mężczyzna był przytomny i po udzieleniu mu przez policjantów pierwszej pomocy został zabrany karetką do szpitala.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej policyjnej interwencji nie doszło do tragedii.

———

Autorem i dostawcą informacji jest Policja.pl

Inne z tej kategorii

Open Eyes Economy Summit po raz czwarty w Krakowie

Redakcja

Fizjoterapeuci i diagności zapowiadają wznowienie protestu

Redakcja

Zmarł Jerzy Gruza, twórca „Czterdziestolatka”

Redakcja

Największy protest taksówkarzy w historii?

A Faber

Akt oskarżenia w sprawie w sprawie nielegalnego obrotu odpadami niebezpiecznymi

Redakcja

“Kronika” krakowska dla osób niesłyszących

Redakcja
Gazeta Jutro