Polska

Pleszewscy urzędnicy ruszają z akcją “Znam, więc pomagam”

Potrzeba samoizolacji najbardziej doskwiera osobom samotnym i niepełnosprawnym. Postanowili im aktywnie pomóc również pleszewscy urzędnicy. Władze samorządowe apelują, aby nie zostać obojętnym.

Anna Bogacz zachęca mieszkańców, aby zgłaszali urzędnikom osoby potrzebujące wsparcia w czasie epidemii; Fot. archiwum UMiG Pleszew
Na terenie każdej gminy jest wiele osób borykających się z chorobą, niepełnosprawnością, a przede wszystkim z samotnością. Brak najbliższej rodziny i sytuacja epidemiczna niestety potęgują poczucie bezsilności i osamotnienia. Każdy z nas może takiej osobie pomóc – tłumaczy Anna Bogacz z pleszewskiego ratusza.

Jak tłumaczy dalej, wokół każdego człowieka są osoby starsze, a więc szczególnie potrzebujące wsparcia. – Nie potrzeba wiele… Wystarczy jeden telefon do urzędnika ratusza. My zajmiemy się wsparciem – dodaje. Taką wskazaną osobą może być np. starszy sąsiad, który nie ma rodziny, sąsiadka, która nie wychodzi z domu lub niepełnosprawnym znajomym.

Pleszewianie mogą zgłaszać sugestie dotyczące potrzeby pomocy pod numerem telefonu – 694 483 067.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Sytuacja meteo i prognoza pogody na najbliższe dni

Redakcja

Do porodu w eskorcie…

Redakcja

84 urodziny Pierwszej Damy Polskiej Piosenki

Irena Santor, jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek skończyła 84 lata

A Faber

Najnowsze prognozy: w Wielkanoc liczba zakażonych COVID-19 w Polsce osiągnie 7 tysięcy

Redakcja

Pasja, motywacja, sukces – niezwykłe życiorysy na scenach XI EEC w Katowicach

Redakcja

Obchody 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

Redakcja
Gazeta Jutro