Rozrywka Serial

Piątka dla Netflixa – czyli 5 najlepszych seriali na jesienne wieczory

Czy jesienne wieczory spędzone w domu muszą być nudne? Oczywiście, że nie! Z pomocą przychodzi Netflix i jego produkcje. Jeśli w najbliższej perspektywie jest trochę czasu wolnego, to warto spędzić go w dobrym towarzystwie serialowych bohaterów. Nie pozostaje więc nic innego, jak dokonać odpowiedniego wyboru i zasiąść wygodnie na kanapie. Oto pięć najlepszych seriali gotowych umilić każdy wieczór!

Źródło: Netflix
  1. Gambit królowej

Nowa produkcja Netflixa, która swoją premierę miała 23 października. Zaledwie siedmioodcinkowy miniserial przedstawia historię genialnej szachistki, której talent odkryto w sierocińcu. Produkcja opowiada o losach młodej dziewczyny uzależnionej od alkoholu i leków, która jednocześnie stara się zostać najlepszą szachistką na świecie. Serial bardzo wiarygodnie oddaje lekko nostagiczny klimat Ameryki lat 50. XX wieku, a za ciekawostkę można uznać fakt, iż odtwórcą jednej z ról drugoplanowych jest Marcin Dorociński. “Gambit krolowej” oparty jest na książce Waltera Tevisa o tym samym tytule, wydanej w 1983 roku.

2. Emily w Paryżu

Główna bohaterka, Emily, dostaje wymarzone stanowisko pracy w paryskiej firmie marketingowej. Mimo zderzenia dwóch różnych kultur, młoda dziewczyna rzuca się w wir pracy i rozpoczyna nowy, ciekawszy rodział w swoim życiu. Jest to zdecydowanie serial z rodzaju tych “lżejszych”, o czym świadczy określanie go jako produkcji komediowo-dramatycznej. Co za tym idzie, jest to świetny wybór na spędzenie wieczoru w całkiem niezłym towarzystwie. W rolę głównej bohaterki wciela się Lily Collins, znana m.in. z komedii romantycznej pod tytułem “Love, Rosie” czy dramatu “Aż do kości”.

3. The Crown

Gratka dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Serial biograficzny opowiadający historię królowej Elżbiety II – najdłużej panującej monarchini Wielkiej Brytanii. Oprócz wielu ciekawostek z życia rodziny królewskiej, serial w świetny wręcz sposób oddaje klimat ówczesnych czasów. Na uwagę zasługuje również umiejętny dobór aktorów, a także fakt, że produkcja zdobyła blisko dwadzieścia nagród, w tym Złoty Glob dla najlepszego serialu dramatycznego. 15 listopada na platformie Netflix swoją premierę będzie miał czwarty sezon serialu, w którym pojawi się kilka nowych postaci, takich jak Margaret Thatcher czy Księżna Diana.

4. Ku jezioru

Świetnie wpisujący się w obecną sytuację rosyjski serial apokaliptyczny. Opowiada historię grupy ludzi, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć zarażenia wirusem wywołującym śmiertelną chorobę. Wbrew pozorm jednak, to nie wywołana wirusem epidemia gra w tej produkcji główną rolę. Na pierwszy plan wysuwają się relacje międzyludzkie i motyw podróży bohaterów do tytułowego jeziora, na którym znajduje się wyspa mająca być dla nich bezpiecznym schronieniem. Sroga rosyjska zima, z którą grupa musi się zmagać, dodatkowo potęguję emocje i sprawia, że przetrwanie niemal graniczy z cudem.

5. Angielska gra

Coś dla fanów piłki nożnej i jej historii, ale nie tylko. Serial, zaledwie sześcioodcinkowy, opowiada historię powstania piłki nożnej i jej rozpowszechnienia – od rozrywki dla wyższych sfer, do najpopularniejszej gry świata. I o ile produkcja faktycznie opowiada o sporcie, o tyle równie ważnym wątkiem są w niej relacje społeczne i ówczesne podziały klasowe. “Angielska gra” świetnie oddaje ducha futbolu i pokazuje jak ważny był dla ludzi sport, który często okazywał się jedyną rozrywką w ich życiu.

 

Inne z tej kategorii

Ancestors Legacy jako polskie wskrzeszenie gatunku RTS

K Boro

Seriale kryminalne warte obejrzenia

Wiktoria Śniadek

Mark Ruffalo w najnowszym serialu HBO “To wiem na pewno”

Wiktoria Śniadek

“White Lines” – najnowszy serial twórcy “Domu z papieru”

Wiktoria Śniadek

Astrolog wmienił trzy znaki zodiaku, które w maju będą mieć więcej szczęścia niż pozostałe

Redakcja

Marcelina Zawadzka: Rodzice stale pytają, kiedy założę rodzinę. Nauczyłam się żyć z tą presją

Redakcja
Gazeta Jutro