Podróże Świat

Nowa Kaledonia wstrzymuje ruch turystyczny do lipca przyszłego roku

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dokładnie świat poradzi sobie z pandemią koronawirusa, tymczasem środki higieny i ostrożności wciąż są konieczne. W niektórych państwach zapadają długofalowe decyzje – tak jak w Nowej Kaledonii. Ten wyspiarski kraj zaskoczył świat długoterminowym przedłużeniem zakazu lotów w kierunku wyspy do końca lipca 2021 roku.

fot. Wolfgang Reindl, źródło: pixabay.com

Na tym postanowieniu bez cienia wątpliwości ucierpi branża turystyczna, która w Nowej Kaledonii odgrywa znaczną rolę w gospodarce i zapewnia zatrudnienie wielu osobom. Straty już są widoczne, a kryzys będzie się pogłębiał przez blisko kolejne siedem miesięcy. Jedynie ograniczona ilość szczegółowo wyznaczonych, upoważnionych osób będzie dopuszczona do lotów powietrznych w tej destynacji. Na ten moment taki stan rzeczy ma pozostać co najmniej do początku sierpnia 2021 roku.

Wyjątkami, które nie podlegają tym restrykcjom, są osoby uznane za ważne dla podtrzymania rozwoju ekonomicznego państwa, personel pokładowy, personel medyczny oraz mieszkańcy archipelagu wysp Wallis i Futuna.

Przewidziane są także połączenia lotnicze mające pełnić określone funkcje. Loty zaplanowane na 2 i 3 grudnia z Papeete (stolica Polinezji Francuskiej) do Nowej Kaledonii oraz z powrotem umożliwią osobom zamieszkującym rejony Oceanii dołączenie do swoich rodzin. Do tego raz w tygodniu przewidziane są loty między Tokio a portem lotniczym Numea-La Tontouta. Oprócz tego odbędzie się sześć dodatkowych lotów w celu dostarczenia na wyspę najważniejszych towarów. Wśród nich znajdziemy leki, sprzęt zaopatrujący szpitale, narzędzia dla fabryk, przesyłki i produkty spożywcze.

Wszystkie osoby upoważnione do dostania się na wyspę zobligowane są do przebycia dwutygodniowego okresu kwarantanny, za którą pobierana jest opłata w wysokości 500 000 franków CFP, czyli 4 178 euro.

Inne z tej kategorii

WHO: Część krajów w Europie wchodzi w okres łagodzenia restrykcji

Redakcja

Wypoczynek 2020: turyści nie boją się hoteli

Redakcja

Maseczki z materiału powinny mieć minimum dwie warstwy, by były skuteczne

Redakcja

Volker: Rosja ukrywa katastrofę, którą wywołała w Donbasie

Redakcja

Maduro wezwał do wyzwolenia Wenezueli od „szantażu dolara”

Redakcja

Belgia: za 2 tygodnie zabraknie miejsc w szpitalach

Redakcja
Gazeta Jutro