Polska

Niesamowita odpowiedź darczyńców

Owoce, soki, słodycze i inne potrzebne rzeczy otrzymał Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie od ludzi dobrej woli, w odpowiedzi na apel, przekazany 6 listopada do mediów, na Facebooku i na stronie internetowej szpitala.

Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie – fot. Biuro Prasowe UMWM
Apel dotyczył wsparcia pacjentów z zaburzeniami i chorobami psychicznymi, hospitalizowanymi w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie, a jednocześnie chorującymi na COVID-19. – Otrzymaliśmy wsparcie przekraczające najśmielsze wyobrażenia. Słowa ogromnej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy przynieśli i przywieźli dary – tych anonimowych, nie podających swoich imion i nazwisk (ok. 40 %) i tych, którzy zdecydowali się je ujawnić (lista zamieszczona na stronie internetowej szpitala będzie na bieżąco aktualizowana). Wkrótce przekażemy część z nich Szpitalowi Psychiatrycznemu w Andrychowie, gdzie też są chorzy na koronawirusa. Naprawdę to wielkie wsparcie dla tych wszystkich, pozostających w izolacji, widzących tylko ubranych w stroje barierowe pracowników szpitala. Wasze dary, Szanowni Państwo, sprawiają, że samotność i lęk, nie są tak dotkliwe. Pacjenci wiedzą, że są Państwo z nimi, a to szczególnie teraz bardzo ważna świadomość – czytamy w oświadczeniu Szpitala Babińskiego.

Placówka zwraca się o dalsze wspieranie akcji. Dary przyjmuje się w dni powszednie od 9 do 14 w Interdyscyplinarnym Centrum Terapii, mieszczącym się w budynku nr XIV przy centralnym rondzie szpitala. Wjazd na teren szpitala dla darczyńców jest bezpłatny.

Można również dokonywać wpłat na konto szpitala: 35 1240 4722 1111 0000 4852 3589 z dopiskiem „COVID Pacjenci” lub Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca 22124044321111000047361119 także z dopiskiem „COVID Pacjenci”.

Szpital apeluje także do wszystkich chcących wesprzeć tę akcję, a mieszkających poza Małopolską, by po porozumieniu z najbliższym szpitalem psychiatrycznym przekazali swoje wsparcie.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Małopolska.pl

Inne z tej kategorii

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Redakcja

Nowe zalecenia rządu na okres Świąt Wielkanocnych

A Helit

Naukowcy z Gdańska pracują nad testem na koronawirusa

Redakcja

Noc Księgarń. Wielkie święto księgarń i czytelników już 20 września

Redakcja

Hulajnogą przez miasto

A Faber

PK: Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Redakcja
Gazeta Jutro