Historia

“Niepodległa do hymnu”

Jak uczcić narodowe Święto Niepodległości w czasie pandemii? Tym razem ze względu na trudne warunki obchody będą inne niż zwykle i zostaną przeprowadzone z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.
fot. materiały prasowe

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń odradzamy organizację zgromadzeń większych niż zalecane przez Ministerstwo Zdrowia. Zachęcamy do przygotowywania kameralnych wydarzeń i włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”, w małych grupach, w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić także bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest pokazanie, że świętujemy wspólnie 11 listopada. Stworzenie atmosfery jedności i solidarności, tak ogromnie potrzebnej dziś nam wszystkim, jest najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, troską o zdrowie swoje i innych. Mamy nadzieję, że za rok będziemy już świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód – zaznaczył marszałek Witold Kozłowski.

Zapraszamy do zgłaszania swoich wydarzeń biorących udział w akcji „Niepodległa do hymnu” w tym miejscu.

„Niepodległa do hymnu” – spot zapraszający mieszkańców do świętowania 11 listopada

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do skorzystania ze słów hymnu państwowego  nut hymnu rozpisanego na głos nut hymnu rozpisanego na fortepian lub nagranie hymnu państwowego

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Inne z tej kategorii

Ostatnie pożegnanie płk. Ryszarda Białousa – dowódcy Batalionu “Zośka”

Redakcja

Plakatowa historia LOT-u w Łazienkach

Redakcja

Susza ujawniła kolejne starożytne osady

Redakcja

77. Rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Redakcja

Upamiętnienie setnej rocznicy urodzin śp. gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego ps. „Gryf”

Redakcja

Maximum czy Max Berg?

Jaka będzie nowa nazwa dla klasyku?

P Borkowska
Gazeta Jutro