Polska

Niedzielski: wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa

Wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ostatnie protesty i zgromadzenia nie przełożyły się na wzrost liczby zakażeń.

Hiszpania ugina się pod siłą koronawirusa – fot. rawpixel
Podczas konferencji prasowej Niedzielski wskazał, że wprowadzone przez rząd ograniczenia wpłynęły na mniejszą aktywność i mobilność społeczeństwa, mierzoną telefonami komórkowowymi. “Mieliśmy do czynienia co prawda z sytuacjami, które ograniczyły ten spadek (mobilności, PAP), protetsy czy zgromadzenia, jak Marsz Niepodległości, ale na szczęście oddziaływanie tego nie przełożyło się na wzrost liczby zachorowań” – powiedział.

Zaznaczył, że czas spędzany w domu systematycznie rośnie. “To też oznacza, że mobilność i postawa odpowiedzialności była postawą dominującą” – zauważył.

“Mamy do czynienia ze stabilizacją dziennej liczby zachorowań, ale nie jest to jedyny wskaźnik, który nam mówi o trendzie, który oznaczałby, że pandemia zwalnia. Widać to w innych sygnałach, liczbie badań, zleceniach na przeprowadzone testy, które pochodzą z systemu POZ. Widać to również po naszej mobilności, która jest w gruncie rzeczy odzwierciedleniem tego, co wprowadzaliśmy jako regulacje ograniczające” – podkreślił szef resortu zdrowia.

“Najważniejsze, że infrastruktura szpitalna, łóżkowa cały czas gwarantuje bezpieczeństwo Polakom” – dodał.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

CBA: Kolejni zatrzymani w sprawie dotyczącej spowodowania szkody majątkowej w wielkich rozmiarach

Redakcja

Ceny nieruchomości w Gdańsku. Bańka cenowa czy wzrost o solidnych podstawach?

Redakcja

Początek tygodnia w Małopolsce ~ sytuacja meteo

Redakcja

CBA: Zatrzymanie w śledztwie dotyczącym SKOK-u Wołomin

Redakcja

PK: Zatrzymanie i zarzuty dla podejrzanej o uśmiercenie psa

Redakcja

PK: Dwie osoby zatrzymane w toku śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy reprywatyzacji nieruchomości warszawskich

Redakcja
Gazeta Jutro