Polska

Kolejne 50 km dróg lokalnych

Kolejne zadania drogowe w województwie małopolskim mają szansę na realizację. Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził bowiem listę zadań powiatowych i gminnych, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach dodatkowego naboru wniosków na rok 2020, ogłoszonego przez Wojewodę Małopolskiego 12 sierpnia 2020 r.

Fundusz Dróg Samorządowych liczby wyglądają obiecująco – fot. Małopolski Urząd Wojewódzki
Dofinansowanie otrzymają wszystkie zgłoszone do tego naboru zadania. To łącznie 60 inwestycji (10 zadań powiatowych i 50 gminnych), polegających na remoncie, przebudowie lub budowie 47,84 km dróg (w tym 18,38 km dróg powiatowych i 29,46 km dróg gminnych).

Na dofinansowanie tych zadań przeznaczona została kwota 39 170 705 zł, a wartość wszystkich dofinansowanych inwestycji ma wynieść 74 049 409 zł.

– Fundusz Dróg Samorządowych ma obecnie szczególny wymiar. To niezwykle istotne, że wbrew pandemii inwestycje nie zwalniają. Dzięki nim będzie można utrzymać kolejne miejsca pracy. Polski rząd konsekwentnie będzie też dążył do wzmacniania zrównoważonego rozwoju w każdym regionie. Rozwój ten napędzają takie właśnie inwestycje jak budowy czy modernizacje dróg lokalnych. To już setki oddanych do użytku odcinków – setki połączeń, które ułatwiają Mieszkańcom codzienne życie. Gratuluję wszystkim samorządom, które przystąpiły do Funduszu Dróg Samorządowych i życzę sprawnej realizacji inwestycji – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Środki przeznaczone na dofinansowanie zadań w naborze dodatkowym były wynikiem oszczędności, które pojawiły się w przetargach na realizację zadań z listy podstawowej. Sukcesywnie wprowadzane były na nią wszystkie inwestycje z listy rezerwowej (łącznie 206 zadań).

Zadania realizowane będą w cyklu jednorocznym i rozpoczną się jeszcze w tym roku.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Inne z tej kategorii

Gwiazdy spadają naprawdę

Kilka słów o wakacyjnych deszczach meteorów

D Łapińska

Obchody 40. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego

Redakcja

MKiDN: Wicepremier Piotr Gliński spotkał się w Warszawie z ministrem kultury Litwy

Redakcja

Profilaktyka zdrowia może przynieść oszczędności liczone w miliardach złotych

Redakcja

W Zamku Książ odbędzie się „VI Dolnośląski Festiwal Tajemnic”!

A Jagła

Miasto widmo w Polsce? Ludzie masowo stąd wyjeżdżają

Redakcja
Gazeta Jutro