Motoryzacja

Zdetronizował Teslę: mały elektryczny samochód podbił największy rynek świata

Wuling Hong Guang Mini EV – miejski samochód elektryczny stał się w sierpniu najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Chinach. Zaledwie miesiąc po wejściu na rynek wyprzedził Teslę Model 3, która wcześniej uważana była za najpopularniejszy samochód w kraju.

Mały elektryk bije rekordy handlowe w Chinach – fot. REUTERS / Yilei SUN
W niecałe dwa miesiące zamówienia w Chinach przekroczyły już 30 tys. sztuk. W tym samym czasie Tesla sprzedała mniej niż 12 tys. sedanów Model 3. Jedna z cech samochodu, która zwróciła uwagę chińskich konsumentów to niska cena. W Chinach, Hong Guang Mini EV kosztuje od 28 tys. do 38 tys. juanów (4,2 tys. do 5,7 tys. dolarów), podczas gdy ceny Tesli Model 3 zaczynają się od 42 tys. dolarów. Ponadto „elektryczny Chińczyk” ma zasięg do 170 kilometrów na jednym ładowaniu, pisze Bloomberg.

„Wielu konsumentów nie potrzebuje niczego wyszukanego, dojazd do pracy to wszystko, czego oczekują od samochodu. Jestem zwolennikiem takiego produktu jak Mini EV” – powiedział Yale Zhang, założyciel AutoForesight, firmy konsultingowej z Szanghaju.

Według Cui Dongshu, sekretarza generalnego China Passenger Car Association, Hong Guang Mini EV może mieć trudności z utrzymaniem pozycji lidera w azjatyckim kraju, ale prawdopodobnie uda mu się pozostać w pierwszej trójce.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Sport recenzja – honda civic 5 gen, EG5

K Boro

VERVA Street Racing 2019: największe święto motoryzacji

Redakcja

Światowa premiera nowej Toyoty Yaris z napędem hybrydowym czwartej generacji

Redakcja

Opel Zafira B, niemiecki mini-van

K Boro

Pokrewne dusze – Alfa Romeo i polscy artyści

Redakcja

Alfa Romeo gwiazdą “F1 Unleash” w Mediolanie

Redakcja
Gazeta Jutro