Świat

Włochy: szpitale wytrzymają 2 miesiące wysokiego wzrostu zakażeń

Przy obecnej liczbie przypadków Covid-19 szpitale we Włoszech mogą funkcjonować przez co najmniej pięć miesięcy, bo sytuacja jest pod kontrolą; gdy dojdzie do ogromnego wzrostu zakażeń, system szpitalny nie wytrzyma więcej niż dwa miesiące – twierdzą związkowcy.

Włochy walczą z koronawirusem – fot. pixabay
Taką prognozę przedstawił we wtorek szef największego włoskiego związku zawodowego lekarzy szpitalnych Carlo Palermo w wypowiedzi dla agencji Ansa. Jego zdaniem należy obawiać się tak znacznego wzrostu zakażeń, jaki teraz notuje się w innych krajach, w tym we Francji.

Jeśli dobowa liczba zakażeń wzrośnie z obecnych 5 tys. do ponad 10 tys., “istnieje groźba załamania się pierwszej szpitalnej linii walki z Covid-19” – zaznaczył. “Placówki nie są przygotowane na gwałtowną epidemię” – dodał Palermo.

Jak zauważył szef lekarskiego związku zawodowego, “już teraz notuje się pierwsze sytuacje kryzysowe, począwszy od braku personelu i placówek, które nie zawsze gwarantują osobne ścieżki” postępowania i leczenia z koronawirusa.

W tych dniach we Włoszech notuje się dziennie od ponad 4 do około 5 tys. przypadków zakażeń.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

PE odrzucił wniosek o debatę w sprawie zamieszek we Francji

Redakcja

Ponad 200 osób ewakuowanych z Wuhan przyleciało do Wielkiej Brytanii

Redakcja

Wielka Brytania: Minister finansów deklaruje koniec polityki oszczędności

Redakcja

Tokio najbezpieczniejszym miastem świata

Redakcja

Etiopia: Ostrzeżnie dla linii lotniczych

Redakcja

Johnson: nakaz 2 m dystansu nie będzie zniesiony przed 4 lipca

Redakcja
Gazeta Jutro