PKO Ekstraklasa

Trener Września 2020: Marcin Brosz

Hat-trick Górnika Zabrze. Przedstawiciele aktualnego wicelidera PKO Bank Polski Ekstraklasy zdobyli we wrześniu wszystkie trzy indywidualne nagrody. Do Piłkarza Miesiąca (Bartosza Nowaka) i Młodziezowca Miesiąca (Adriana Gryszkiewicza), głosami swoich kolegów po fachu dołączył trener Marcin Brosz.

Marcin Brosz – fot. Twitter Górnik Zabrze
Wrzesień drużyna pod wodzą Marcina Brosza zakończyła w roli lidera tabeli – z czterema wygranymi, jednym remisem i zerem po stronie porażek. W samym minionym miesiącu wywalczyła siedem punktów, pokonując mistrza Polski – Legię Warszawa – a także czwartą drużynę ubiegłego sezonu – Lechię Gdańsk. Każdemu z tych rywali piłkarze ze Śląska zaaplikowali po trzy gole. Do tego doszedł remis z Wisłą Kraków. Zabrzanie w tym okresie stracili za to w sumie zaledwie jedną bramkę.

Marcin Brosz wygrał więc głosowanie wśród szkoleniowców na najlepszego przedstawiciela tej profesji już w drugim miesiącu z rzędu. Jest on ósmym laureatem tej nagrody z taką serią na koncie. Łącznie zaś w swej karierze triumfował trzykrotnie (przed tym sezonem też w lipcu 2017 roku) , co aktualnie daje mu drugą pozycję w klasyfikacji wszech czasów, ex aequo z Kostą Runjaiciem, Michałem Probierzem i Jerzym Brzęczkiem. Przed nim znajduje się wyłącznie Waldemar Fornalik.

Sam Górnik Zabrze w klubowej klasyfikacji pod względem liczby takich laurów dla swoich szkoleniowców awansował natomiast na czwarte miejsce (3, tyle samo: Pogoń Szczecin). Stał się natomiast pierwszą drużyną z hat-trickiem, składającym się z nagród w jednym miesiącu zdobytych przez piłkarza, młodzieżowca oraz trenera. We wszystkich tych kategoriach uznanie zdobyli bowiem we wrześniu właśnie przedstawiciele ekipy ze Stadionu im. Ernesta Pohla.

Wyborów Trenera Miesiąca dokonują szkoleniowcy wszystkich szesnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. W ostatniej odsłonie wskazali oni trzech swoich kolegów po fachu. Marcin Brosz zdobył niespełna połowę głosów (7/16). Za jego plecami bezpośrednio uplasowali się zaś: Marek Papszun z Rakowa Częstochowa (5 głosów) i Dariusz Żuraw z Lecha Poznań (4 głosy). W piątej edycji tego plebiscytu z rzędu nagroda przypadła w udziale polskiemu szkoleniowcowi.

TRENER MIESIĄCA 2020/2021
Wrzesień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)
Sierpień 2020 – Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Ekstraklasa.org

Inne z tej kategorii

Jeden Skowronek, a jednak wiosnę czyni! Kolejorz zatrzymany w Krakowie

M Lebiest

Dominacja Rakowa nad Lechią

K Baran

Wyrachowana Wisła nie dała szans bezzębnej Cracovii. Biała Gwiazda dalej niepokonana!

E Gawlik

Doskonały bilans Cracovii “na wiosnę”

krakowianie punktują tak, że aż miło patrzeć!

M Lebiest

Smok wraca na tron. Derby jednoznacznie dla Wisły

M Lebiest

Skromne zwycięstwo krakowskiej Wisły

K Baran
Gazeta Jutro