Polska

TelefonUJ do Seniora – międzypokoleniowa akcja znów działa

Osoby starsze i samotne, które nie powinny teraz opuszczać domu ze względu na epidemię koronawirusa, mogą skorzystać z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy „TelefonUJ do Seniora”.

TelefonUJ do seniora – fot. materiały prasowe
Jak wziąć udział w akcji?

Jeśli jesteś starszą osobą i masz ochotę na taką rozmowę, podaj swoje imię i numer telefonu – możesz zadzwonić lub napisać wiadomość SMS na numer: 797 905 860. Ten numer należy do Anny Okońskiej-Walkowicz, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, która pomaga studentom i pracownikom UJ realizować to przedsięwzięcie i ułatwia kontakt pomiędzy seniorami i studentami.

– Jesteśmy przekonani, że szczególnie w trudnych chwilach rozmowa z przyjaźnie nastawioną osobą może przynieść wiele satysfakcji. Pozwoli poczuć, że nie jesteśmy sami, doda otuchy i sprawi, że poczujemy się lepiej. Może też okazać się, że będzie to początek znajomości, która przetrwa czas pandemii. Łatwo przecież wyobrazić sobie, że seniorzy staną się mentorami swoich telefonicznych opiekunów – mówi Anna Okońska-Walkowicz, która zaprasza do udziału w akcji.

Zachęcamy, by przekazywać seniorom informację o tej inicjatywie. Może znasz osoby, które chętnie skorzystałyby teraz z możliwości rozmowy z młodymi, otwartymi ludźmi? Powiedz im o akcji „TelefonUJ do Seniora”.

Pierwsza odsłona akcji „TelefonUJ do Seniora” miała miejsce wiosną. Aktualna sytuacja związana z koronawirusem szczególnie trudna i niebezpieczna jest dla osób starszych, dlatego postarajmy się zadbać o seniorów w naszym otoczeniu.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Portal Magiczny Kraków

Inne z tej kategorii

Jak będzie wyglądał park przy ul. Karmelickiej?

Redakcja

O digitalizacji ochrony zdrowia w Katowicach

Redakcja

Od dzisiaj mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

A Helit

MS: Ustawa antyprzemocowa zwiększa ochronę ofiar i wprowadza natychmiastowe działania

Redakcja

Edukacja w zakresie turystyki na światowym poziomie – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula zdobyła akredytację THE-ICE

Redakcja

Prezydent: Walczyli, bo chcieli wolności

Redakcja
Gazeta Jutro