Polska

Szef MON: 192 punkty pobierania próbek na obecność Covid-19 obsługiwane przez żołnierzy WP

W 192 punktach żołnierze pobierają materiał do badań na obecność koronawirusa, wojskowi wspierają też funkcjonowanie 200 szpitali w całej Polsce – poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że w działania zaangażowanych jest 3060 żołnierzy.

fot. MON
W kolejnym wpisie Błaszczak podkreślił, że w czasie epidemii żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają także osoby starsze. “Pod opieką żołnierzy jest ponad 1300 seniorów. Dziś terytorialsi m.in. dostarczyli ciepłe posiłki podopiecznym Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich” – napisał minister.

Resort obrony poinformował zaś na Twitterze, że logistycy z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, zabezpieczając pracę żołnierzy w punktach drive-thru, domach pomocy społecznej i szpitalach, przetransportowali z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych 500 tys. par rękawic, 90 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych, 500 tys. maseczek, 40 tys. kombinezonów i 15 tys. przyłbic.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oświadczyło, że przeszkolenie w zakresie pobierania materiału biologicznego od osób narażonych na zakażenie koronawirusem przeszli marynarze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. “Jesteśmy w gotowości do wsparcia cywilnej służby zdrowia” – zapewniło na Twitterze Dowództwo Generalne.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Ekologiczny transport wyznacznikiem bogactwa społeczeństwa

Redakcja

Obfite opady deszczu przyniosły podtopienia

M Lebiest

MSZ: Konsultacje polityczne przedstawicieli Polski i Brazylii

Redakcja

Wesprzyj 22-letniego Konrada w walce z nowotworem!

A Jagła

Małopolanie wyczuleni na punkcie zanieczyszczania środowiska

Redakcja

MON: Już tylko 2 dni do Festiwalu Orkiestr w Mundurach!

Redakcja
Gazeta Jutro