Świat

Premier Finlandii w centrum skandalu przez zdjęcie bez bielizny

Premier Finlandii Sanna Marin zapozowała dla magazynu o modzie „Trendi” w marynarce z głębokim dekoltem założonej bezpośrednio na nagim ciele.

Sanna Marin w magazynie Trendi – fot. Instagram Trendimag
Zdjęcie pojawiło się na Instagramie magazynu i wywołało mieszaną reakcję internautów. Fińska premier natychmiast znalazła się pod ostrzałem krytyki.

Fotograf modowy magazynu „Trendi” Jonas Lundqvist uchwycił fińską premier Sannę Marin w jej rezydencji nad jeziorem. Na zdjęciu ma na sobie czarną marynarkę, a pod nią nie ma bielizny, jest tylko biżuteria w postaci naszyjnika i kolczyków w stylu vintage. Szefowa fińskiego rządu wybrała zwykłą pozę, czyli złączone na brzuchu dłonie i promienny uśmiech.

W środku wydania pojawił się obszerny wywiad z polityk. „To jasne, że te lata pozostawiają swój ślad. To nie jest zwykła praca ani normalne życie, ale ciężkie z wielu powodów. Może się zdarzyć, że ciśnienie i wyczerpanie narastają i dadzą o sobie znać później. W wielu sytuacjach trzeba było odłożyć emocje na bok, ale one się kumulują” – podzieliła się fińska premier. ⠀

Kim jest Sanna Marin?

W wieku 34 lat Sanna Marin została mianowana szefem centrolewicowej kadry kierowniczej wspieranej przez jej Partię Socjaldemokratyczną i cztery inne grupy parlamentarne w grudniu 2019 roku. Bardzo młoda polityk zastąpiła odchodzącą Antti Rinne i pobiła wyjątkowy rekord, zdobywając tytuł najmłodszego premiera na świecie.

Premierowi nie wypada?

Zdjęcie wywołało kontrowersje na portalach społecznościowych. Część użytkowników potępiła „nieprzyzwoitość” jej stroju i oskarżyła ją o „granie modelki” w środku kryzysu Covid-19, kwestionując jej profesjonalizm i umiejętności.

Wsparcie ze strony Internautów

Jednak w obliczu tej krytyki część Finów (i nie tylko) zmobilizowała się do poparcia polityk. Niektórzy zamieścili zdjęcia, na których pozują w podobny sposób – marynarka, sweter z głębokim dekoltem na nagim. Do zdjęć Internauci dodają hashtag „Imwithsanna” (jestem z Sanną).

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Niemcy: w Bawarii znów opóźnienia w dostarczaniu wyników testów na koronawirusa

Redakcja

Holandia: ewakuacja dworca kolejowego w Utrechcie

Redakcja

Frekwencja w wyborach do PE najwyższa od 20 lat.

Rekord na skalę europejską padł też w Polsce

Redakcja

“Graliście jak lwy”

Redakcja

Egipt zaostrza kontrolę nad internetem

Redakcja

Sztab Trumpa złożył wniosek o wstrzymanie liczenia głosów

Redakcja
Gazeta Jutro