Religia Świat

Papież Franciszek wzywa do legalizacji związków jednopłciowych

Papież Franciszek powiedział, że pary jednopłciowe powinny mieć możliwość legalizowania swoich związków w formie cywilnej, ponieważ „mają prawo do rodziny”.

Papież Franciszek szokuje? – fot. © Sputnik . Vladimir Astapkovich
Przywódca kościoła rzymskokatolickiego mówi o tym w filmie dokumentalnym pt. „Franciszek” amerykańskiego reżysera Evgeny’a Afineevsky’ego, którego premiera odbyła się w środę w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie.

Osoby homoseksualne mają prawo być w rodzinie. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być wykluczony. To, co powinniśmy zrobić to uchwalić ustawę o ślubach cywilnych. W ten sposób geje i lesbijki będą korzystać z ochrony prawnej – powiedział papież Franciszek, którego cytuje gazeta Il Corriere della Sera.

To nie pierwszy raz, kiedy wyraża on taką opinię. W 2016 roku duchowny oświadczył, że kościół rzymskokatolicki powinien przeprosić osoby homoseksualne za to, jak Watykan je wcześniej traktował. Według niego kościół nie ma prawa potępiać gejów i lesbijek i powinien demonstrować szacunek do nich.

Oprócz tego mówił wcześniej, że nie należy potępiać duchownych za ich odmienną orientację seksualną. Jak podkreślił papież, trzeba wybaczyć księżom gejom i odpuścić im grzechy.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Na kogo zagłosują Polacy w USA?

Redakcja

Karaibskie sinice i ukwiały mają właściwości powstrzymujące Covid-19

Redakcja

14 nowych przypadków dziecięcej choroby, związanej z Covid-19 w Nowym Jorku

Redakcja

Odporność zbiorowa na COVID-19 może pojawiać się szybciej, niż zakładano

Redakcja

Czesi chcą zwiększyć odstrzał dzików z powodu ASF

Redakcja

Wiedeńczycy coraz częściej i chętniej poruszają się pieszo

Redakcja
Gazeta Jutro