Świat

Mer Kijowa Witalij Kliczko zakażony koronawirusem

Mer Kijowa, zawodowy mistrz świata w boksie Witalij Kliczko poinformował w sobotę, że jest zakażony koronawirusem. Zapewnił, że czuje się dobrze, ale jest zmuszony do udania się na samoizolację. W niedzielnych wyborach lokalnych polityk będzie ubiegał się o reelekcję.

Witalij Kliczko zarażony koronawirusem – fot. Twitter UnianInfo
“Przyjaciele! Koronawirus wkradł się w najmniej odpowiedniej chwili. Otrzymałem dzisiaj pozytywny wynik testu” – napisał Kliczko na Facebooku. “Praca mera podczas pandemii oczywiście związana jest ze stałym ryzykiem. Rozmowy z ludźmi, kontrola szpitali. Między innymi regularnie bywałem na oddziałach zakaźnych, gdzie leczeni są pacjenci z Covid-19” – wskazał 49-letni Kliczko. Dodał, że biorąc pod uwagę specyfikę pracy, regularnie przechodził testy na Covid-19. “Czuję się dobrze. Ale muszę udać się na samoizolację. Będę pracować z domu” – oznajmił.

Kliczko jest merem Kijowa od 2014 roku. W niedzielę na Ukrainie odbędą się wybory lokalne, w których będzie walczył o reelekcję. Wcześniej zakażenie koronawirusem wykryto m.in. u pierwszej damy Ołeny Zełenskiej, byłej premier Julii Tymoszenko i byłego prezydenta Petra Poroszenki.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Netanjahu i jego żona zostaną oskarżeni o korupcję?

Redakcja

Japonia wznowi loty „niewidzialnych” myśliwców?

Redakcja

Rosja: liczba przypadków koronawirusa przekroczyła 950 tysięcy

Redakcja

Akcja ratunkowa w Himalajach

Na zboczach Nanga Parbat o życie walczą Polak i Francuzka

M Huniak

Zaostrzenie protestów w Iraku

P Bukański

Zełenski: Moim głównym zadaniem jest zakończenie wojny w Donbasie

Redakcja
Gazeta Jutro