Polska

Gdańszczanie odwołają Dulkiewicz w referendum?

Trzeba podjąć decyzję, żeby gdańszczanie przestali się wstydzić z zarządu, który obraża wszystkich uczciwych Polaków i patriotów, który obraża pamięć pomordowanych Polaków – powiedział Andrzej Michałowski, opozycjonista z czasów PRL.

Aleksandra Dulkiewicz – fot. © CC BY-SA 4.0 / Mejtus / Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta miasta Gdańska (cropped photo)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w wywiadzie dla niemieckiej stacji radiowej Deutschlandfunk powiedziała, że wolność w Polsce „jest zabierana po kawałku, to jest przerażające – przecież tak było w III Rzeszy”. Dodała, że „obecna władza wykorzystuje swoją siłę, ustawy przepycha przemocą, nie szanuje praw człowieka”, a jej matka często płacze, twierdząc, że obecnie jest „gorzej niż za komuny”. – Czasem wolę użyć mocniejszych słów i bić na alarm, ku przestrodze – wyjaśniała jeszcze kilka dni temu Aleksandra Dulkiewicz.

Przedstawiciele osób represjonowanych w czasach PRL, w tym Stowarzyszenia Godność, zapowiedzieli złożenie wniosku o zarządzenie referendum ws. odwołania prezydent miasta Gdańska. Do tej informacji na antenie Polskiego Radia odniósł się opozycjonista z czasów PRL Andrzej Michałowski. Jego zdaniem przeprowadzenie referendum w czasie pandemii byłoby niewykonalne.

Jak tylko koronawirus odpuści, to natychmiast bierzemy się za referendum. Już nawet środowiska związane z PO mają dosyć tego prostactwa ze strony gdańskiego ratusza. To musi się skończyć – powiedział.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Pandemia koronawirusa przyspieszy zmiany w globalnym łańcuchu dostaw

Redakcja

Droga S3 coraz bliżej granicy z Czechami

Redakcja

Pociągi pojadą nowym mostem nad Wisłą w Krakowie

Redakcja

Program Czyste Powietrze ze wsparciem premiera Morawieckiego

Redakcja

Prawo.pl: NIK apeluje o usprawnienie systemu opłat za mandaty

Redakcja

Męska walka z rakiem piersi

A Szachowska
Gazeta Jutro