Bundesliga Piłka Nożna

Cztery gole Lewandowskiego dają zwycięstwo Bayernowi!

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 4:3, a dla Bawarczyków wszystkie bramki zdobył Robert Lewandowski. Emocji nie brakowało do samego końca – zwycięska bramka padła dopiero w 93 minucie.

Od początku spotkania Monachijczycy chcieli narzucić swój rytm gry. W 11. minucie groźnie uderzał Lewandowski, ale zatrzymał go Alexander Schwolow. Piłkarze z Berlina również mieli swoje sytuacje, i wcale nie zamierzali się tylko bronić. W 36. minucie Bayern mógł objąć prowadzenie, ale Thomas Müller znajdował się na pozycji spalonej. Wynik spotkania otworzył 4 minuty później Robert Lewandowski, który wykorzystał wystrzeloną  przez Gnabriego piłkę. W 51. minucie Polak zdobył kolejny punkt dla swojej drużyny – świetnym przyjęciem oszukał obrońcę i uderzył w dolny róg bramki. Wydawało się, że Bayern ma już mecz pod kontrolą i będzie tylko dążył do kolejnych bramek, ale Berlińczycy wykorzystali rozluźnienie gospodarzy. W 59 minucie bramkę kontaktową strzelił Jhon Cordoba, a 71. minucie wyrównał Matheus Cunha. Asystę przy tej bramce zaliczył Krzysztof Piątek, który na boisku pojawił się parę minut wcześniej. W 85. minucie Bayern ponownie wyszedł na prowadzenie – po rzucie wolnym piłkę w polu karnym dogrywał Thomas Müller, a bramkę po raz kolejny zdobył Lewandowski. Bayern jednak znowu stracił koncentrację w grze obronnej, i Hertha wyrównała wynik już w 89. minucie za sprawą Jessica Ngankama. Już w doliczonym czasie  fatalnie zachował się obrońca Herthy, który faulował Lewandowskiego w polu karnym, i sędzia bez zawahania wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł oczywiście Polak i ze spokojem zdobył zwycięską bramkę.

Dominik Gawęda

Trzy gole Portugalii utrudnią nam szanse na dobry rezultat w pierwszym sezonie Ligi Narodów?