Gadżety i elektronika

Co wybrać dla ucznia: laptop czy tablet?

Wyprawka szkolna dla współczesnych uczniów bardzo często obejmuje przenośne urządzenia, dzięki którym uczniowie mogą korzystać z materiałów multimedialnych.

Laptop Dell – fot. Vedion
Obecnie oprócz laptopów do wyboru są także tablety. Które z tych urządzeń sprawdzi się lepiej?

Cechy charakterystyczne laptopa i tabletu

Zarówno laptop jak i tablet są urządzeniami, które mają mnóstwo zalet, ale mają też pewne wady. Na pewno do zalet laptopa można zaliczyć: system operacyjny klasy PC, stosunkowo duży ekran, fizyczna klawiatura. W przypadku uczniów, którzy każdego dnia noszą już i tak bardzo ciężkie plecaki, wadą będzie ciężar laptopa. Urządzenia te ważą znacznie więcej niż tablety. Mniejsza waga na pewno jest jedną z największych zalet tabletu. Do wad można zaliczyć to, że praca z tym urządzeniem z uwagi na znacznie mniejszy niż w przypadku laptopa ekran nie jest zbyt komfortowa. Okazuje się więc, że oba te urządzenia mają wady i zalety, które sprawiają, że podjęcie decyzji może zająć sporo czasu. Z uwagi na wygodniejszą pracę i większe możliwości, więcej osób wybiera jednak laptop.

Jaki laptop wybrać: nowy czy używany?

Ceny nowych laptopów (szczególnie znanych i cenionych marek) nie są niskie. Na zakup nowego laptopa za ponad pięć tysięcy złotych stać jest niewiele osób. Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się więc zakup używanego laptopa. Wysoki komfort pracy każdemu uczniowi zapewni używany laptop Dell. Laptopy tej znanej i cenionej firmy to urządzenia wykonane bardzo solidnie. Ich obudowa jest bardzo wytrzymała. Do tego użytkownicy laptopów marki Dell mogą liczyć na pojemną baterię. W przypadku laptopa, który będzie zabierany na zajęcia w szkole pojemna bateria jest dodatkowym atutem. Oczywiście za kupnem używanego laptopa przemawia jest niższa cena.

Gdzie kupić używanego laptopa?

Używane laptopy sprzedają się naprawdę bardzo dobrze. Ich cena może być obniżona nawet o 1/3 pierwotnej ceny. Dzięki temu używane laptopy Dell znajdują się w zasięgu finansowych możliwości bardzo wielu osób. Kupując używany laptop warto wybrać sprawdzonego sprzedawcę, na przykład sklep vedion.pl.

Laptopy i tablety mają wiele zalet. Duży ekran i fizyczna klawiatura przemawiają za laptopem. Aby nie wydać na niego zbyt wiele, warto wybrać używany.


— — —
Materiał Sponsorowany.

Źródło: Vedion.pl

Inne z tej kategorii

Nowa opaska Amazfit Band 5

Redakcja

Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek

Redakcja

Awarie i „niebieski ekran”: Microsoft o nowych problemach Windowsa

Redakcja

Costa Coffee, Tinder Plus, Bolt i eobuwie.pl – vouchery do zdobycia w AppGallery

Redakcja

Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Redakcja
Gazeta Jutro