Świat

Baku i Erywań oskarżają się wzajemnie o złamanie zawieszenia broni w Karabachu

W sobotę rano, po wejściu z życie porozumień osiągniętych wczoraj podczas konsultacji w Moskwie, Ministerstwo Obrony Armenii oskarżyło siły zbrojne Azerbejdżanu o złamanie zawieszenia broni. Poinformowała o tym na Facebooku rzeczniczka prasowa Ministerstwa Obrony Armenii Szuszan Stepanian.

fot. © Sputnik
Ignorując humanitarne zawieszenie broni ogłoszone 10 października od godziny 12:00 (czasu lokalnego), azerbejdżańskie jednostki o godzinie 12:05 przypuściły atak na sektor Karakhanbeyli. Odziały Armii Obrony Arcach (nieuznana Republika Górskiego Karabachu) podejmują odpowiednie kroki w celu przerwania ataku wroga – napisała Stepanian.

Z kolei Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu poinformowało, że Terter i Aghdam na linii kontaktowej w Karabachu są ostrzeliwane przez armeńskie siły zbrojne. Tatar i Aghdam znalazły się pod ostrzałem wroga – podała służba prasowa resortu obrony.

Zawieszenie broni w Górskim Karabachu obowiązuje od godziny 12:00 czasu lokalnego (10:00 czasu polskiego), jak wynika z porozumień zawartych podczas rozmów w Moskwie. W konsultacjach uczestniczyli ministrowie spraw zagranicznych Armenii, Azerbejdżanu i Rosji – Zohrab Mnacakanian, Dżejhun Bajramow i Siergiej Ławrow.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

„Amerykańskie niszczyciele nie pobujają się na falach Morza Czarnego”

Redakcja

Polityka spójności – jedna z najistotniejszych strategii politycznych Unii Europejskiej

Redakcja

Białoruś pracuje nad nowymi systemami rakietowymi

Redakcja

WHO: liczba zakażeń koronawirusem rośnie w Europie Wschodniej

Redakcja

Naukowcy ostrzegają: to realne zagrożenie dla światowych zapasów wody i żywności

Redakcja

Donald i Melania Trump zakażeni koronawirusem. Duda życzy powrotu do zdrowia

Redakcja
Gazeta Jutro