Polska

Andrzej Duda przeprasza osoby, które „przez niego” trafiły na kwarantannę

Prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze wideo, w którym przeprasza osoby, które miały z nim kontakt za to, że z powodu jego pozytywnego testu na obecność koronawirusa, zostały one narażone na procedury kwarantanny.

Prezydent Andrzej Duda – fot. Jakub Szymczyk / KPRP
Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski poinformował dziś, że prezydent Andrzej Duda jest zarażony koronwirusem. Wykonany wczoraj u prezydenta test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny.

Prezydent opublikował na Twitterze nagranie, w którym zapewnia, że czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów. Przeprasza też osoby, które przez kontakt z nim zostały narażone procedury kwarantanny.

„Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych, jak zanik smaku czy węchu. Niczego takiego nie miałem i nie mam, ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny. Czuję się dobrze w tej chwili” – powiedział Duda, dodając, że najbliższe dni spędzi wraz z żoną na samoizolacji. „Będę oczywiście pracował zdalnie. Nie ma z tym żadnego problemu” – zapewnił Duda.

Prezydent zwrócił się także do osób, z którymi miał ostatnio kontakt, i które teraz w związku z jego pozytywnym wynikiem trafiły na kwarantannę. Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy są narażeni na procedury kwarantanny, w związku z ty, że spotykali się ze mną w ostatnim czasie – mówi na nagraniu prezydent Andrzej Duda.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

PK: Tymczasowe areszty dla członków zorganizowanej grupy przestępczej związanej ze środowiskiem pseudokibiców Wisła Sharks

Redakcja

Miejski monitoring – poprawa bezpieczeństwa czy inwigilacja?

Redakcja

Świadczenia za okres kwarantanny

Redakcja

Premier złożył wieniec pod pomnikiem Gloria Victis na Powązkach

Redakcja

Fajerwerki, a bezpieczeństwo

Redakcja

Małymi krokami wracamy do normalnego życia

~ Restrykcje częściowo zniesione

A Helit
Gazeta Jutro