Polska

Zderzenie audi z łosiem – policjanci apelują o ostrożność

W miejscowości Pelplin doszło wczoraj do zderzenia audi z łosiem, który wtargnął na jezdnię wprost przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzeniach ranna 28-letnia kierująca samochodem trafiła do szpitala.

Efekt niebezpiecznego spotkania z Łosiem – fot. KWP Gdańsk
Stróże prawa apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. Tylko na terenie powiatu tczewskiego w tym roku doszło do 41 zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt.

W czwartek 10.09.br., przed północą, oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie został powiadomiony o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Pelplin. Wysłani na miejsce zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że 28-letnia kierująca audi A5 jechała obwodnicą Pelplina w kierunku Starogardu Gdańskiego i uderzyła w łosia, który nagle wtargnął przed jadący samochód. W wyniku tego zdarzenia kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, zaś zwierzę zginęło na miejscu. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

———

Autorem i dostawcą informacji jest Policja.pl

Inne z tej kategorii

Pojadą bez biletu. Legnica zmieniła uchwałę w sprawie ulgowych przejazdów MPK

Redakcja

Duda-Trump: postęp ws. F-35, wizy i ustawa 447

Redakcja

MNiSW: Polacy będą badać księżyce Jowisza

Redakcja

Zmiana czasu 2020

~ Jej początki i perspektywy na przyszłość

K Rapa

MON: Zacieśniamy współpracę obronną w naszym regionie

Redakcja

MIiR: Program Polska-Słowacja świętuje swoje czwarte urodziny

Redakcja
Gazeta Jutro