Polska

Wrocław: zamknięty oddział szpitala po wykryciu koronawirusa u 16 osób

14 pacjentów i dwie osoby z personelu medycznego mają potwierdzone zakażenie koronawirusem. Z tego powodu wstrzymano przyjęcia na oddział Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka we Wrocławiu.

Covid-19 – fot. pixabay
Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w czwartek, że ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u 14 pacjentów szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych.

„Zakażenie potwierdzono również u dwóch osób z personelu medycznego. Łącznie zakażonych jest 16 osób. Na oddziale internistycznym hospitalizowanych jest 25 pacjentów, którzy mają zapewnioną pełną opiekę medyczną. Część pacjentów oddziału została przetransportowana do szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu” – powiedział rzecznik.

Na kwarantannę skierowano 46 osób z personelu medycznego, w tym kilkunastu lekarzy. Wielospecjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka poza wyłączonym oddziałem internistycznym funkcjonuje normalnie – dodał Nowakowski.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Nowy sezon w odmienionej przestrzeni w Centrum Praskim Koneser

Redakcja

Wyjątkowy banknot o nominale 19 zł trafił do obiegu

Redakcja

MS: Powstaną specjalistyczne sądy do spraw ochrony własności intelektualnej – rząd przyjął projekt ustawy

Redakcja

Startuje #Fakehunter – system do walki z infodemią

Redakcja

MSWiA: Prowiant dla osób oczekujących na przekroczenie granicy

Redakcja

Kolejny etap przenosin Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Redakcja
Gazeta Jutro