Sport

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety: Nie na gali FEN 30

Walka kobiet ogłoszona na karcie walk FEN 30. Płeć piękna wraca na salony federacji.

Fight Exclusive Night niebawem w Wrocławiu – fot. materiały prasowe

Fight Exclusive Night, czyli jedna z największych federacji MMA w Polsce ogłosiła galę sygnowaną numerem 30, datując ją na 3 października. LOTOS Fight Night odbyć ma się we Wrocławiu na hali Orbita. Niedawno ogłoszono, że w jednym ze starć zmierzą się Anita Bekus oraz Izabela Badurek.

Bekus z możliwie najlepszej strony pokazała się kibicom podczas swojej premierowej walki w federacji na FEN 24. Już w 1. minucie 1. rundy znokautowała Kamilę Porczyk. Wcześniej decyzją sędziów pokonała Hannę Gujwan, udanie debiutując na zawodowstwie. Bekus znakomicie radziła sobie walcząc amatorsko –  wygrała wszystkie 6 pojedynków. Na FEN 28. zawodniczka pochodząca z Bydgoszczy zwyciężyła w 2. odsłonie z Sylwią Firlej.

Badurek jeszcze nigdy nie wygrała swojego pojedynku na pełnym dystansie. Za każdym razem, gdy jej ręka wędrowała w górę po walce, zwycięstwo miało miejsce przed czasem. Zawodniczka z Lublina reprezentowała w przeszłości barwy największej na świecie federacji UFC. Podczas swojego debiutu pod szyldem FEN okazała się minimalnie gorsza od Katarzyny Lubońskiej – sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo zawodniczce z Piły.

Jak do tej pory federacja nie ogłosiła głównej walki wieczoru. Oprócz pojedynku pań na gali FEN 30 zawalczą między innymi Szymon Bajor i Dominik Zadora.

Inne z tej kategorii

Re-plast Unia Oświęcim – GKH Stoczniowiec Gdańsk 6:1. Pokaz klasy Unii.

Krzysztof Borowczyk

Kolejne fakty w sprawie Spy Gate!

P Derdaś

Superpuchar Europy w rekach Simeone! Atletico górą w starciu z Realem

M Lebiest

Co dalej z Formułą 1?

A Kalka

Premier League is back!

D Leśniak

Walka marzeń coraz bliżej?!

K Bała
Gazeta Jutro