Hobby

Wianek na drzwi

~Artystyczne krok po kroku #19

Wianki na drzwi szczególnie pokochałam przez okres Bożonarodzeniowy, kiedy zwykle na swoich drzwiach wieszam wieniec z szyszek. Pomyślałam wtedy, czemu by nie stworzyć różnych wariacji takiego wieńca, na różne okresy w roku. I dlatego dziś przygotowałam dla Was krótką instrukcję, jak taką ozdobę wykonać samodzielnie w domu. 

Wianek nada się nie tylko do powieszenia na drzwi, ale również jako leżąca dekoracja na stolik, czy komodę. Wtedy w jego wnętrze można wstawić na przykład świece czy wazon z kwiatami.

Potrzebne materiały: raffia naturalna (u mnie czarna), sztuczne kwiaty, koraliki na żyłce, drut kreatywny o długości 1,8 – 2 metry, taśma dwustronna, nożyczki.

Krok pierwszy: Z drutu kreatywnego tworzymy obręcz, która będzie podstawą naszego wianka. W miejscu, w którym obręcz się zamknie, wiążemy drut kawałkiem raffi.

_MG_2873
Fot. Karolina Rapa

Krok drugi: Owijamy drut po obręczy do momentu, kiedy zwiniemy cały. Następnie kawałkami raffi w kilku miejscach wiążemy druty ze sobą tak, by stworzyć stabilną podstawę.

_MG_2874
Fot. Karolina Rapa

Krok trzeci: Pasmo raffi przywiązujemy w dowolnym miejscu drutu i owijamy dookoła obręczy, jedno obok drugiego. Starajmy się, żeby spod spodu wystawało jak najmniej drutu kreatywnego.

_MG_2875
Fot. Karolina Rapa

Krok czwarty: Gdy owiniemy już całą obręcz, czynność powtarzamy, by nadać podstawie wianka objętości i poukrywać wszystkie miejsca, w których mógłby prześwitywać drut kreatywny.

_MG_2876
Fot. Karolina Rapa

Krok piąty: Wszystkie odstające kawałki i pasma obwiązujemy pojedynczym pasemkiem rafii, żeby przylgnęły do obręczy. Możemy je również obciąć lub schować pod spód, aby całość estetycznie wyglądała.

_MG_2877
Fot. Karolina Rapa

Krok szósty: Całą podstawę wianka oplatamy koralikami na żyłce. W miejscu łączenia wystarczy po prostu zahaczyć koraliki o siebie i przełożyć przez nie żyłkę.

_MG_2878
Fot. Karolina Rapa

Krok siódmy: Kwiaty obcinamy lub zdejmujemy z łodyżek. Jeśli na wianku chcemy ułożyć kompozycję z jednym dużym kwiatem i mniejszymi wokół niego, to zacznijmy od tego największego. Na jego spód naklejamy kawałek taśmy samoprzylepnej i przyklejamy go do wianka.

_MG_2879
Fot. Karolina Rapa

Krok ósmy: Następnie przyklejamy inne kwiaty. Dla urozmaicenia można również dodać kilka liści.

_MG_2880
Fot. Karolina Rapa

I gotowe. Ja wybrałam kompozycję, w której od dużego kwiatu odchodzą mniejsze kwiatki oraz liście, ale oczywiście można stworzyć coś wedle swoich upodobań. Teraz wystarczy tylko zawiesić wianek na drzwiach.

_MG_2883
Fot. Karolina Rapa

Podoba się? No to mam nadzieję, że również spróbujecie zrobić swój wianek, by ozdobić mieszkanie. To nic trudnego, a naprawdę cieszy oko.

Inne z tej kategorii

Zwiedzanie bez wychodzenia z domu

A Szczecina

Lawendowe woreczki

~ Artystyczne krok po kroku #13

K Rapa

Dorosły prezent na Dzień Matki

~ Dorosły, ale nie poważny

K Rapa

Obraz kwiatami malowany

~ Artystyczne krok po kroku #6

K Rapa

Od dziecka dla Taty

~ Prezenty od dziecka na Dzień Ojca

K Rapa

Kubek na ołówki

~ Artystyczne krok po kroku #11

K Rapa
Gazeta Jutro