Świat

W Kopenhadze zakaz wstępu do parków z powodu koronawirusa

Policja w Kopenhadze ogłosiła w czwartek zakaz wstępu do trzech parków w godzinach wieczornych. Obostrzenie ma związek ze znacznym przyrostem nowych zakażeń koronawirusem, a jego celem jest umożliwienie nocnych imprez.

Park – fot. Pixabay
“Nie możemy zaakceptować sytuacji, w której duże grupy młodych ludzi gromadzą się, a w tym samym czasie władze walczą, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii” – oświadczyła Anne Tonnes z kopenhaskiej policji.

Zakaz wstępu do wyznaczonych stref obowiązywać będzie od czwartku do niedzieli od godz. 18 do godz. 6 rano. Za złamanie przepisów grozić będzie grzywna w wysokości 2,5 tys. koron (ok. 340 euro). Policja zapowiedziała również kontrole innych publicznych miejsc.

W Kopenhadze rośnie liczba nowych zakażeń, w ciągu ostatnich dwóch tygodni potwierdzono 428 nowych przypadków Covid-19, z czego większość dotyczy grupy ludzi w wieku 20-29 lat. W stolicy Danii łącznie zachorowało do tej pory 3516 osób.

W Danii od połowy sierpnia odnotowuje się rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa – 150-200 pozytywnych testów dziennie. Ognisko epidemii wybuchło najpierw w mieście Aarhus na Jutlandii, później w Odense na wyspie Fionia, a następnie w Kopenhadze. W tych miastach oraz w 16 innych gminach wprowadzono dodatkowe restrykcje: ograniczono limit zgromadzeń ze 100 osób do 50 oraz zdecydowano o zamknięciu o północy barów i restauracji.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Włochy: surowe kary za brak maseczki w regionie Kampania

Redakcja

Putin: Amerykańskie rakiety w Rumunii i Polsce mogą zagrażać Rosji

Redakcja

Hiszpania: Działania rządu w sprawie ekshumacji Franco motywowane politycznie

Redakcja

Iran: W Teheranie silne opady śniegu

Redakcja

MSZ: Oświadczenie w związku z rozpoczęciem procesu dotyczącego zestrzelenia samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych MH17, 17 lipca 2014 r.

Redakcja

Białoruś zaczęła szukać zamiennika rosyjskiej ropy

Redakcja
Gazeta Jutro