Film

Rossmann partnerem OFF CAMERA

11 września rozpoczyna się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Patronem jednej z festiwalowych sekcji tematycznych została firma Rossmann.

Atmosfera w trakcie Mastercard OFF Camera była niezwykła. Tworzyły ją m.in. klimatyczne sale projekcjne – fot. ML, Gazeta Jutro
Tegoroczna impreza, ze względu na Covid-19, została przeniesiona do sieci. Dzięki temu, po raz pierwszy, widzowie w całej Polsce będą mieli szansę poznać repertuar i choć trochę poczuć festiwalową atmosferę. W festiwalu będzie można uczestniczyć za pośrednictwem platformy streamingowej Player.pl.

OFF CAMERA to aż 15 dni pełnych filmów z całego świata, najciekawszych seriali, spotkań z gwiazdami, niezwykłych koncertów, warsztatów i konkursów. Dla osób, które mimo wszystko najbardziej cenią sobie spotkania na żywo, organizatorzy przewidzieli także wydarzenia offline. Odbędzie się kino samochodowe i kino z okna.

Podczas festiwalu zobaczymy filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie drogi” oraz rodzime produkcje, które będą walczyć w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Zaplanowano także sekcje specjalne: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze?”, „Związki i rozwiązki”, „Panorama”, „Festiwalowe Hity” oraz „Amerykańscy Niezależni”. Partnerem sekcji „Znowu w drodze” została firma Rossmann.

Dla wielu osób bycie w drodze jest niezwykłym doświadczeniem. Zacierają się tam wszelkie podziały, nie jest ważne pochodzenie, wiek, czy pozycja społeczna. W drodze zawierają się długie przyjaźnie albo nawet rodzą uczucia.

Mimo, że kino drogi to, obok westernu, najbardziej amerykański z gatunków filmowych, to organizatorzy będą chcieli udowodnić, że wyszedł on daleko poza granice Stanów Zjednoczonych. Podczas seansów będzie można dostrzec bogatą symbolikę tego gatunku i zmiany jakie w nim zaszły.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Agencja Informacyjna InfoWire

Inne z tej kategorii

Propozycje filmowe na Wielkanoc

~ Filmy dla całej rodziny

Wiktoria Śniadek

Dokument o zespole Coldplay dostępny w polskich kinach

D Okaz

Kristin Scott Thomas kończy dziś 60 lat

Wiktoria Śniadek

Już jutro w MOS filmoterapia z SENSEM: “Anders, ja i jego 23 inne kobiety”

Redakcja

Pomysł na wieczorny seans

~ "Poradnik pozytywnego myślenia" na platformie Netflix

Wiktoria Śniadek

Carey Mulligan kończy dziś 35 lat

Wiktoria Śniadek
Gazeta Jutro