Hobby

Prosty łapacz snów

~ Artystyczne krok po kroku #18

Zawsze uważałam łapacze snów za uroczą dekorację do sypialni, czy innego pomieszczenia w naszym domu. Zawsze jednak, wydawały mi się trudne do zrobienia. Spróbowałam i zobaczyłam, że się myliłam, i tym samym chciałabym pokazać Wam, jaka to prosta sprawa i świetna zabawa. 

Potrzebne materiały: plastikowa butelka (musi być okrągła), taśma dwustronna, mulina (około dwóch motków) w dowolnym kolorze, ostre nożyczki, koraliki lub piórka, linijka, długopis lub mazak.

_MG_2856
Fot. Karolina Rapa

Krok pierwszy: Obcinamy górę plastikowej butelki aż do miejsca, w którym jest równa. To znaczy do miejsca, w którym jest walcem, nie ma żadnych wytłoczeń ani zwężeń. Odmierzamy około 2-centymetrowy pasek i obcinamy dół butelki. Robimy to w taki sposób, żeby powstała nam ładna obręcz. Wyrównujemy jej krawędzie i zdzieramy etykiety.
/p>

Krok drugi: Dookoła obręczy naklejamy taśmę dwustronną.

_MG_2857
Fot. Karolina Rapa

Krok trzeci: Wyrównujemy taśmę tak, by żadne większe fragmenty nie wystawały poza plastikową obręcz. Jeśli wystają tylko małe kawałki taśmy, to nie ma się czym przejmować.

_MG_2858
Fot. Karolina Rapa

Krok czwarty: Zdejmujemy fragment ochronki taśmy i przyklejamy do niej mulinę. Następnie owijamy ją dookoła obręczy. W ten sposób owijamy całość. Najlepszym sposobem jest zdejmowanie ochroni z taśmy po kawałku. Dzięki temu taśma nie będzie się brudzić i przyklejać do wszystkiego dookoła.

_MG_2859
Fot. Karolina Rapa

Krok piąty: Kontynuujemy owijanie pasmo przy paśmie. Im dokładniej to zrobimy, tym ładniejszy efekt uzyskamy.

_MG_2860
Fot. Karolina Rapa

Krok szósty: W ten sposób wygląda owinięta przeze mnie obręcz z plastikowej butelki.

_MG_2861
Fot. Karolina Rapa

Krok siódmy: Kładziemy płasko obręcz i zaznaczamy na niej punkt. Drugi punkt zaznaczamy dokładnie po drugiej stronie. W ten sposób podzieliliśmy obręcz na dwie części. W połowach tych części również stawiamy punkty, dzięki czemu dzielimy ją na cztery. Następnie każdą część dzielimy jeszcze na pół. Ostatecznie mamy uzyskać osiem kropek.

_MG_2862
Fot. Karolina Rapa

Krok ósmy: Pod pierwszą z kropek, przez pasmo muliny przekładamy nową nitkę i zawiązujemy supełek. Jeśli ciężko to zrobić, można dopomóc sobie igłą lub agrafką. Czynność powtarzamy, przeciągając nitkę we wszystkich zaznaczonych miejscach.

_MG_2863
Fot. Karolina Rapa

Krok dziewiąty: Teraz przeciągamy nitkę przez co drugie zaznaczone miejsce.

_MG_2865
Fot. Karolina Rapa

Krok dziesiąty: I następnie na krzyż, tworząc wzór na kształt gwiazdki. Tak naprawdę w tym miejscu można zaszaleć i zaplatać tak, jak się nam podoba.

_MG_2866
Fot. Karolina Rapa

Krok jedenasty: Z motka muliny ucinamy cztery, około 20 centymetrowe nitki.

_MG_2867
Fot. Karolina Rapa

Krok dwunasty: Trzy z nich zaczepiamy o obręcz w niewielkich ostępach od siebie. Na te nitki nawleczemy koraliki, piórka lub inne ozdoby.

_MG_2869
Fot. Karolina Rapa

Krok trzynasty: Czwartą nitkę zaczepiamy dokładnie po przeciwnej stronie niż środkowa z trzech nitek, które zawiesiliśmy krok wcześniej. To na niej cały łapacz będzie wisiał.

_MG_2870
Fot. Karolina Rapa

Krok czternasty: Nawlekamy koraliki lub zaczepiamy nasze ozdoby. Nadmiar nitek obcinamy. Ja na mój łapacz nałożyłam trochę koralików z zerwanej bransoletki i małą ozdobę ze sznureczków.

_MG_2871
Fot. Karolina Rapa

I to by było na tyle! Teraz łapacz wystarczy powiesić w przygotowanym dla niego miejscu.

_MG_2872
Fot. Karolina Rapa


Mój łapacz zawisł nad biurkiem, jako dekoracja mojego domowego biura. Uważam, że prezentuje się tu naprawdę uroczo.

Mam nadzieję, że również spróbujecie stworzyć swój łapacz snów. To świetna ozdoba szczególnie do dziewczęcych wnętrz oraz pomieszczeń w stylu boho.

Inne z tej kategorii

Dlaczego las jest dobrym miejscem na sesję?

K Kopydłowski

Jak fotografować gwiazdy, czyli podstawy astrofotografii

Redakcja

Rysunkowy kwiat

~ Artystyczne krok po kroku #1

K Rapa

Poczta Polska: znaczek honorujący 40-lecie „Solidarności”

Redakcja

Lawendowe woreczki

~ Artystyczne krok po kroku #13

K Rapa

Debiut projektora Samsung The Premiere o ultrakrótkim rzucie

Redakcja
Gazeta Jutro