Edukacja

Polacy pozytywnie oceniają powrót uczniów do szkoły

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, blisko 3/4 Polaków pozytywnie oceniło decyzję o otwarciu szkół w środku epidemii koronawirusa.

Otwarcie szkół w dobie Covid-19 dobrą decyzją rządu? Polacy odpowiadają twierdząco! – fot. © Depositphotos / ArturVerkhovetskiy
Według badania decyzję o otwarciu szkół i powrocie uczniów do zajęć w budynkach szkolnych za „zdecydowanie dobrą” uznało 26,1 proc. ankietowanych. „Raczej dobrze” oceniło 48,6 proc. Polaków.

Powrót do zajęć stacjonarnych w szkołach najbardziej popierają osoby w wieku 40-49 lat – decyzję pozytywnie oceniło ponad 80 proc. Niemal co piąty Polak krytycznie odniósł się do decyzji MEN. 10,6 proc. ankietowanych oceniło wysłanie dzieci do szkół jako decyzję „raczej złą”, a 8,7 proc. – za „zdecydowanie złą”. 6 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

1 września rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, w którym uczniowie wrócili do stacjonarnych lekcji. W razie pojawienia się zakażenia COVID-19 szkoły na wniosek dyrektora, w porozumieniu z organami prowadzącymi i przy pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, mogą na czas określony przejść na system mieszany – łączący nauczanie stacjonarne oraz kształcenie na odległość, albo całkowicie na nauczanie zdalne.

———

Autorem i dostawcą informacji jest
Sputnik News

Inne z tej kategorii

Ruszyła rekrutacja na Politechnikę Krakowską. Na kandydatów czekają nowości!

Redakcja

Kodowanie przydatne jak język obcy? Polacy ruszyli do nauki online

Redakcja

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

~ World Multiplication Table Day

D Łapińska

Zostań Wakacyjnym Mistrzem Ortografii

Redakcja

Szkoła w czasie pandemii

~ Wywiad z dr Beatą Suwałą-Szczechowską

Adrian Wojtasik

Martin Mellor na konferencji „Media przyszłości” opowie o tym, jak technologia 5G zmieni świat mediów

Redakcja
Gazeta Jutro