Film

Pokazy Specjalne 36. WFF i jeszcze więcej Odkryć

Już w piątek, 9 października 2020 r. rozpocznie się 36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy i potrwa do niedzieli, 18 października. Festiwal odbędzie się tradycyjnie w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy.

Filmowa jesień w Warszawie oznacza Warszawski Festiwal Filmowy – fot. WFF
Organizatorzy ogłosili oczekiwane tytuły zgromadzone w sekcji „Pokazy Specjalne” – najbardziej gwiazdorskim zestawie filmów oraz uzupełnili sekcję „Odkrycia” o kolejne dziewięć niesamowitych historii!

W ramach „Pokazów Specjalnych” będzie można zobaczyć filmy niezwykle utalentowanych twórców ze znanymi twarzami w rolach głównych. Na ekranach między innymi Maya Hawke, Andrew Garfield, James Norton, Ivan Trojan czy Elisabeth Moss. Zgromadzone tytuły prezentowane były na najważniejszych festiwalach: w Wenecji – „Konferencja” Ivana Tverdovskiyego, „Mainstream” Gii Coppoli, „Nieszczególne miejsce” Uberto Pasoliniego, „Shorta” Andersa Olholma, „Żółty kot” Adilkhana Yerzhanova, czy „Siostry Macaluso” Emmy Dante, Cannes – „Prawdziwe matki” Naomi Kawase, Sundance – „Shirley” Josephine Decker i „Wygnanie” Visara Moliny, pokazywane również na Berlinale.

Z kolei sekcja „Odkrycia” została m.in. uzupełniona o nagrodzoną Grand Jury Prize na tegorocznym festiwalu Sundance „Yaldę, noc przebaczenia”, reż. Massoud Bakshi, czy nagrodzone Wielką Nagrodą Tygodnia Krytyki na festiwalu w Wenecji „Duchy”, reż. Azra Deniz Okyay.

Konferencja prasowa 36. WFF, na której organizatorzy podadzą m.in. listę filmów z Konkursu Międzynarodowego, odbędzie się w środę 23 września, o godzinie 12:00 w Kulturalnej w PKiN.

Przedsprzedaż biletów na filmy 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego rozpoczyna się w czwartek, 1 października w Kinotece oraz online – przez stronę internetową wff.pl i za pomocą aplikacji Going.

Więcej informacji: wff.pl

36. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, organizowany przez Warszawską Fundację Filmową, jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorzy i Partnerzy WFF to: Epson, Fabryka Wyobraźni, aplikacja Going. Kina festiwalowe to Kinoteka i Multikino Złote Tarasy. Partner Branżowy w Chinach to Film Factory. Oficjalne samochody zapewnia MB Motors. Hotel Festiwalowy to Marriott Warsaw. Oficjalnym przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Partnerzy medialni: AMC, Co Jest Grane 24, Filmweb, K MAG, Onet, SundanceTV i Radio Zet. Spedytorem jest DHL.

———

Artykuł udostępniony dzięki współpracy z PAPMateriały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, jest zabronione.

Inne z tej kategorii

Rocznica śmierci Miloša Formana

Wiktoria Śniadek

Sceniczne emocje w filmowej odsłonie

~Tanecznym krokiem przez sztukę

O Marczuk

Propozycje filmowe na Wielkanoc

~ Filmy dla całej rodziny

Wiktoria Śniadek

A Head Full Of Dreams – 20 lat zespołu Coldplay

D Okaz

Już jutro w MOS filmoterapia z SENSEM: “Anders, ja i jego 23 inne kobiety”

Redakcja

Po kobiecemu o alkoholu

A Szachowska
Gazeta Jutro